Čančar znova odigral pomembno vlogo ob zmagi Denverja

Košarka 26. Nov 20225:16 > 7:35 0 komentarjev

Vlatko Čančar ostaja vroč! Dan po rekordni beri točk je 25-letni Koprčan znova odigral vidno vlogo pri zmagi Denverja, tokrat na gostovanju pri LA Clippersih (114:104). Goran Dragić pa je tokrat odigral vsega 11 minut in v statistko vpisal dve točki, košarkarji Chicago Bulls pa so po podaljšku izgubili pri Oklahoma City Thunder.

Vlatko Čančar je bil znova ključen mož Denverja s klopi. Trener Mike Malone mu je tokrat namenil 25 minut igre, slovenski košarkar pa se mu je oddolžil s 13 točkami (iz igre: 4/9; za tri: 2/4). Dodal je še dve asistenci ter po eno ukradeno žogo in blokado. V času, ki ga je preživel na parketu, pa je Denver dosegel 10 točk več od nasprotnika (+/-).

Nuggetsi so sicer vodili skoraj od začetka, zadnjič je bil izid izenačen pri 18 sredi uvodne četrtine. Prvi junak ob zmagi je bil tokrat sicer Aaron Gordon, ki je Clippersom nasul 29 točk. Nikola Jokić jih je dodal 19 in dodal še 13 skokov ter 6 asistenc.

Denver je imel pred tekmo na seznamu odsotnih tri košarkarje, ki so sicer redni del rotacije, vključno z Michaelom Porterjem in Jeffom Greenom, a je Čančar v njuni odsotnosti odlično izkoristil minute. Pred njim je priložnost, da si prvič v karieri v ligi NBA izoblikuje pomembnejšo vlogo.

Košarkarji Oklahome so še drugič v treh dneh na domačem parketu igrali podaljšek, toda tokrat so se tudi veselili zmage. V Paycom Centru so premagali Chicago Bulls s 123:119. Shai Gilgeous-Alexander, ki so mu navijači znova namenili vzklike MVP, je s petimi prostimi meti v zadnjih 27 sekundah odločil tekmo. Goran Dragić tokrat ni imel vidnejše vloge pri Chicagu. Odigral je vsega 11 minut, v statistiko pa vpisal 2 točki.