Dragić in Čančar ob porazih z vidnima vlogama s klopi

Košarka 3. Dec 20226:55 0 komentarjev

V ligi NBA je bilo ponoči odigranih 11 tekem. Vlatko Čančar je za Denverjem ob porazu v Atlanti dosegel 12 točk, Goran Dragić pa je na gostovanju pri prvakih prispeval 14 točk, 5 asistenc in 4 skoke, kar ni bilo dovolj za slavje bikov.

Za Golden State je bil odločen predvsem Jordan Poole, ki je s klopi Chicagu nasul 30 točk, ob tem pa dosegel 7 trojk. Precej miren večer je za Stephom Curryjem, ki je dosegel 19 točk, Klay Thompson jih je dodal 26.

Pri Chicagu sta bila najbolj razpoložena Nikola Vučević s 23 in Zach LaVine z 21 točkami. Goran Dragić je odlično izkoristil 23 minut, ki mu jih je namenil trener Billy Donovan. Dosegel je 14 točk, zadel oba meta za tri, v statistiko pa dodal še 5 asistenc in 4 skoke. Vseeno ni mogel preprečiti poraza svoje ekipe v San Franciscu s 119:111.

Tudi Vlatko Čančar ni bil najboljše volje po porazu na gostovanju v Atlanti s 117:109. Slovenski reprezentant je znova dobil lepo minutažo. Odigral je 17 minut, v katerih je dosegel 12 točk, 1 asistenco in 3 skoke. Zadel je pet od osmih metov iz igre, dodal tudi dva uspešna meta za tri točke.

Denver je imel ob presenetljivem porazu Phoenixa proti Houstonu priložnost, da se izenači na vrhu zahodne konference. Tega ni izkoristil in ostaja na drugem mestu pri 14 zmagah in 8 porazih. Enak izkupiček ima tudi New Orleans. Veliko slabše kaže Chicagu, ki je šele na 12. mestu vzhodne konference z 9 zmagami in 12 porazi.

Na derbiju dneva so sicer Los Angeles Lakers gostovali v Milwaukeeju in presenetljivo slavili s 133:129. Anthony Davis je ob zmagi dosegel kar 44 točk in dodal 10 skokov, na drugi strani je Giannis Antetokounmpo končal pri 40 točkah. Prvič v sezoni je za Milwaukee zaigral Khris Middleton, ki se je vrnil po poškodbi, dosegel je 17 točk.

Tretjega Slovenca v ligi NBA Luko Dončića tekma čaka danes. Dallas bo že ob 18.30 po našem času gostoval v New Yorku v slavnem Madison Square Gardnu.