Najslabša ekipa lige izkoristila bledo predstavo Dallasa

Košarka 2. Dec 20224:11 1 komentar

Košarkarji Detroita so poskrbeli za veliko presenečenje, saj so na edini četrtkovi tekmi v ligi NBA po podaljšku s 131:125 ugnali Dallas. Luka Dončić je ob porazu vpisal 35 točk, 5 skokov in 10 asistenc. Mavericksi pa še naprej ne najdejo poti iz krize.

Dallas Mavericks so se v noči na petek znašli v napetem obračunu z Detroit Pistons, ki so sicer najslabša ekipa lige. Kljub dobrima napadalnima predstavama Luke Dončića in Christiana Wooda je obramba Mavericksov povsem odpovedala, na koncu pa je ekipa Detroita slavila po podaljšku s 131:125.

Že pred tekmo se je nekako pričakovalo, da bodo imeli košarkarji Dallasa težave z najslabšo ekipo lige, saj letos proti boljšim ekipam Dončić in druščina igrajo veliko bolje kot proti slabšim.

In pričakovanja, da bo imel Dallas težave, so se uresničila. Po veliki zmagi nad ekipo Golden State Warriors, ki je končala niz štirih zaporednih porazov, so Maverickse hitro prizemljili košarkarji Detroita.

Zgrešili kar 15 prostih metov

Na tekmi, kjer smo zmagovalca dobili šele po podaljšku, so košarkarji Dallasa iz črte prostih metov zadeli le 14 od 29 metov. Takšna uspešnost je za profesionalno košarkarsko ekipo z enim najboljših igralcev v ligi nesprejemljiva, zato mora trener Jason Kidd najti način, kako to težavo odpraviti v prihodnje. Dallas je na 21 tekmah v tej sezoni peta najslabša ekipa v ligi v izvajanju prostih metov.

Odlični Dončić premalo

Luka Dončić je bil kot običajno najboljši strelec Dallasa s 35 točkami, petimi skoki, 10 asistencami in tremi ukradenimi žogami v 41 minutah igre. Iz igre je zadel 13 od 25 metov, za tri točke pa 7 od 14 metov. Kljub impresivni statistiki je Dallas tekmo izgubljal za 13 točk, ko je bil na parketu Dončić.

Christian Wood se je po ponesrečenem nastopu proti Golden Statu vrnil proti svoji nekdanji ekipi in dosegel 25 točk, osem skokov in tri asistence. Ko so Mavericksi v četrti četrtini zaostajali za 10 točk, jih je prav Wood z Dončićem na klopi vrnil v igro.

V naslednji tekmi se bodo košarkarji Dallasa pomerili z New York Knicks in Jalenom Brunsonom, ki je poleti kot prosti igralec zapustil Dallas.

Liga NBA

Četrtek, 1. december:

Detroit Pistons – Dallas Mavericks 131:125 po podaljšku (36:36, 25:24, 38:29, 18:28, 14:8)