Dragić ostaja v seriji, počitek za Dončića

Liga NBA 12. Mar 20217:45 0 komentarjev
Luka Dončić
AP Photo/Brandon Wade

Goran Dragič je k osmi zmagi Miamija na zadnjih devetih tekma proti Orlandu prispeval 11 točk, medtem ko je Luka Dončić po odločitvi trenerja Ricka Carlisleja izpustil gostovanje Dallasa v Oklahomi.

Rick Carlisle je v zgoščenem urniku tekem počitek namenil tako Luki Dončiću kot Kristapsu Porzingisu, kar je Oklahoma izkoristila in slavila s 116:108. Domači so sredi prve četrtine pobegnili z delnim izidom 11:0 (31:14), tudi na odmor odšli z lepo prednostjo (62:47), a bi v zaključku skoraj ostali brez zmage. Dallas se je približal zahvaljujoč delnemu izidu 12:0, vendar je Gilgeous-Alexander v ključnih trenutkih ohranl zbranost in poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Gilgeous-Alexander je bil prvi strelec srečanja z 32 točkami, pri Dallasu so bili najbolj razpoloženi Josh Richardson (27 točk), Jalen Brunson (26) in Tim Hardaway (24).

Miami je proti Orlandu slavil s 111:103 in ima prvič v sezoni pozitivno razmerje zmag in porazov (19-18). To je bila že osma zmaga Miamija na zadnjih devetih tekmah. Jimmy Butler je 27 točkam dodal še 11 podaj, Goran Dragić je v 26 minutah zbral 11 točk in pet podaj.