Trojni dvojček Dončića, Boston vseeno na pol poti do raja

Košarka 10. Jun 20244:20 > 4:31 2 komentarja
Luka Dončić

Košarkarji Bostona so na pol poti do naslova NBA prvaka. Na drugi tekmi serije finala proti Dallasu so slavili s 105:98 in povedli z 2:0 v zmagah.

Luka Dončić je odlično igral v prvem polčasu, ko je bil Dallas še povsem v igri za zmago. Dosegel je 23 točk in bil nezaustavljiv. V drugem pa so ga domačini vendarle bolje kontrolirali.

Vseeno je vpisal novega trojnega dvojčka, s čimer pa ne bo zadovoljen. 32 točk, 11 skokov in 11 asistenc, a poraz njegove ekipe.

Prvi polčas je bil izenačen, predvsem v tretji četrtini pa je Boston uspel narediti razliko. Krila je Keltom dala tudi trojka ob zvoku sirene Paytona Pritcharda. V zaključku se je Dallas sicer uspel približati nasprotniku, a premalo in prepozno. Kelti so slavili s 105:98.

Pri Dallasu so bili dvomestni vsi košarkarji prve peterke. PJ Washington je dosegel 17 točk, Kyrie Irving 16. Slednji je znova razočaral. Natančen je bil le sedemkrat iz 18 poizkusov iz igre.

Dončić

Obe ekipi sta katastrofalno metali za tri točke. Dallas je zadel le 6 od 26 poizkusov (23-odstotno), od tega je štiri trojke dal Luka Dončić. Boston je bil na drugi strani 25-odstotno natančen z razdalje (10/39). Znova pa je Dallas tepel slab met s črte prostih metov (16/24 proti Bostonovemu 19/20).

Pri Bostonu je bil najbolj razpoložen presenetljivo Jrue Holiday, ki je dosegel 26 točk in pobral 11 skokov.

Dallas spet ni prebil stotice. Na prvi tekmi so Dončić in soigralci dosegli 89 točk, tokrat 98. Prvič v letošnji končnici so Mavericksi izgubili dvakrat zapored.

Boston Celtics – Dallas Mavericks 105:98 (25:28, 29:23, 29:23, 22:24)

Prva četrtina:

Luka Dončić je dosegel prvi točki na tekmi in Dallas povedel v vodstvo z 2:0. Izjemno je bil razpoložen v prvih minutah, ko je dosegel hitrih šest točk. Po manj kot štirih minutah igre je domači trener Joe Mazzulla že zahteval minuto odmora. Dallas je namreč povedel za sedem točk (13:6).

Trener Dallasa Jason Kidd je hitro izgubil svoj trenerski izziv. Da naj ga vzame, mu je sugestiral PJ Washington, a poleg žoge je pri blokadi zadel tudi roko Derricka Whita. Sledil je niz domačih, ki so dosegli šest zaporednih točk in se povsem približali nasprotnikom.

Dončić Tatum

A izjemno je nadaljeval Dončić, ki je s trojko Dallas znova dvignil na noge. V prvi četrtini je bil že pri 13 točkah, nato pa je moral zaradi krvavitve zapustiti parket.

Po prvih dvanajstih minutah je Dallas vodil z 28:25. Boston je zgrešil prvih osem metov za tri točke, ob koncu pa je bil natančen Al Horford. Na drugi strani so Mavericksi zadeli le 4 od 9 prostih metov.

Druga četrtina:

Dončić se je na začetku druge četrtine vrnil na parket. Še naprej pa se je nadaljeval njegov šov. V dveh minutah četrtine je dosegel sedem točk.

Vseeno pa so bili vedno bolj razpoloženi tudi košarkarji Bostona. Sploh prvič na tekmi so povedli s 36:35. Nadaljevala se je izenačena tekma, nobena ekipa se ni uspela oddaljiti. Dončić je v drugi četrtini poleg doseganja točk skrbel še za lepe podaje.

Boston je v zadnji minuti prvega polčasa prišel do najvišje prednosti na tekmi petih točk, a na odmor so se Kelti odpravili s +3 (54:51).

Po 24 minutah igre je bil Luka Dončić že pri 23 točkah, 3 skokih in 3 asistencah. Zadel je devet od trinajstih metov iz igre, ob tem dosegel tudi tri trojke. Prvi strelec Bostona je bil Jrue Holiday (17 točk).

Tretja četrtina:

Prvi zvezdnik Bostona Jayson Tatum še naprej ni bil razpoložen tudi na začetku drugega polčasa. Dallas je s štirimi zaporednimi točkami ekspresno spet prevzel vodstvo, a Boston se ni dal. Tudi Tatum je vendarle začel zadevati, kar ni za Dallas pomenilo nič dobrega.

Dončić

In kmalu je sledila najvišja prednost na tekmi: 6 točk (69:63). To je Jasona Kidda prisililo v minuto odmora. A tudi to ni zaustavilo naleta Keltov. Dallas enostavno ni zadel ničesar, ob tem so domačini kaznovali tudi izgubljene žoge gostov.

Prvič na tekmi je prednost narasla na dvomestno razliko: 73:63. Še naprej je bil Dončić praktično edini razpoloženi košarkar Dallasa. 29 točk, 9 asistenc in 7 skokov je imel na svojem računu po treh četrtinah, Dallas pa je zaostajal za devet (83:74), potem ko je v zadnji sekundi z velike razdalje zadel Payton Pritchard.

Četrta četrtina:

Dallas je zadnjo četrtino začel z deseto asistenco Luke Dončića, ki je lepo zaposlil PJ Washingtona. Je pa bil slovenski reprezentant nekoliko nepreviden z žogo, Pritchard mu jo je ukradel že za sedmi turnover.

Brez Dončića na parketu pa je nekoliko steklo Kyriju Irvingu. Dallas je pripeljal nazaj na sedem točk zaostanka. Minuta odmora: Joe Mazzulla.

Potem pa je Boston začel zadevati tudi za tri točke. Jrue Holiday, Derrick White, … in prednost je tri minute in pol pred koncem tekme narasla na 14 točk (103:89).

Sledil je niz Dallasa. Devet zaporednih točk in razlika je znašala le še 5. A prepozno. Boston je zdržal in slavil s 105:98.