Primož Roglič po veliki drami ubranil skupno zmago!

Kolesarstvo 9. Jun 202414:45 > 15:04 2 komentarja

Slovenski kolesarski as Primož Roglič (Bora-hansgrohe) je skupni zmagovalec dirke po Dofineji! V skupnem seštevku je kljub veliki krizi na zadnjem klancu ohranil osem sekund pred Matteom Jorgensonom, ki je bil danes drugi.

Primož Roglič je stik izgubil pet kilometrov pred ciljem etape, nato pa je sledil boj z uro. Carlos Rodriguez in Matteo Jorgenson sta bila izjemno močna, skupaj sta prva prišla v cilj. Rodriguez se je veselil etapne zmage, Jorgenson pa je upal na rumeno majico.

A ni je dobil. Roglič jo je namreč za las ubranil. V cilj je prišel 48 sekund za zmagovalcem, v skupnem seštevku je zadržal osem sekund prednosti pred Američanom. Tretje mesto v generalni razvrstitvi je zasedel Kanadčan Derek Gee.

Za Rogliča je to druga zmaga na dirki po Dofineji, dobil jo je tudi leta 2022. Po etapi je povedal: “Bilo je noro. Kljub vsemu, kar se je zgodilo, sem osvojil Dofinejo. Težko je bilo, vsi zadnji trije dnevi. A to smo potrebovali. Zdaj le želim uživati v trenutku.”