Izjemni Nikola Jokić z novim mejnikom (VIDEO)

Košarka 10. Jan 20237:10 0 komentarjev

Denver Nuggets so v noči ne torek v Ligi NBA zabeležili tretjo zmago v nizu. Po zmagi s 122:109 proti oslabljenimi LA Lakers, ki so igrali brez LeBrona Jamesa in Anthonyja Davisa, se je ponovno največ govorilo o izjemnem Nikoli Jokiću.

LA Lakers so domačemu Denverju enakovredno parirali le na začetku prve četrtine, ko so celo povedli s 13:12, vse odtlej pa je bilo vse v znamenju domače ekipe, ki je ponovno lahko računala na izjemnega Nikola Jokića.

Prišel je še do 11. trojnega dvojčka in to takšnega, ki ga do zdaj ni uspelo vknjižiti še nikomur. V 35 minutah je brez zgrešenega meta iz igre (met za dve: 4/4, za tri: 1/1, prosti meti: 3/3) dosegel 14 točk, vpisal 11 skokov, predvsem pa je blestel pri razigravanju soigralcev.

Jokić najboljši podajalec v Denverju, boljši tudi od Russlla Wilsona?

Vknjižil je kar 16 asistenc in ravno zato so mnogi mnenja, da bo težko kdorkoli preprečil Jokiću, da ne bi še tretjič zapored postavil MVP rednega dela.

Najlepše akcije Nikole Jokića:

“Naredili smo tisto, kar smo morali,” se je smejalo trenerju Denverju Michaelu Malonu. “Vsi so opravili svoj posel.” Tudi slovenski reprezentant Vlatko Čančar, ki je dobil zajetno minutažo. Igral je skoraj 26 minut minut, žal pa ni bil tako razpoložen kot običajno. Od štirih metov iz igre je zadel le enega. Dosegel je dve točki, je pa ujel štiri odbite žoge in dodal še dve asistenci.

Dragić z biki klonil proti vodilni ekipi lige

Na vzhodu je Chicago ostal pri 19 zmagah, 22. poraz pa jim je prizadejalo najboljše moštvo lige Boston. Celtics so ponoči vpisali 29. zmago po 41 dvobojih.

Zanjo je bil najbolj zaslužen Jayson Tatum, ki je dosegel 32 točk ob osmih skokih in sedmih podajah. Pri Bulls sta se Zach LaVine in Nikola Vučević (13 skokov) ustavila pri 27 oz. 21 točkah.

Goran Dragić je s klopi odigral 15:41 minute in v tem času enkrat zadel iz igre. Poskusil je štirikrat, v statistiko pa dodal še dva skoka in eno podajo.

Vrhunci tekme med Chicagom in Bostonom:

LaVine je Chicago ob koncu dvoboja približal na vsega dve točki ob zaostanku s 97:99, odločilni trenutek pa je prišel po zadeti trojki Ala Horforda za 104:99.

“Vsa čast Horfordu, to je bil ključen met. Vedeli smo, da bodo igrali agresivno, vedno je tako,” je po tekmi dejal Tatum.

Naslednji dvoboj Chicago čaka v noči s srede na četrtek proti Washington Wizards. Denver bo prav tako v noči na četrtek igral proti Phoenix Suns. Luko Dončića in Dallas Mavericks dan prej čaka obračun proti Los Angeles Clippers.