Jokić ujel Magica Johnsona, Antetokounmpo ponižan

Košarka 7. Jan 20237:16 0 komentarjev

Ekipa Denver Nuggets je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Cleveland Cavaliers s 121:108. S trojnim dvojčkom je zablestel srbski košarkar Nikola Jokić, slovenski reprezentant Vlatko Čančar je bil tokrat manj razpoložen. V 18 minutah je prišel do petih točk, treh podaj, skoka in ukradene žoge. Zmage se je z biki iz Chicaga veselil tudi Goran Dragić.

Prvi mož tekme v Denverju je bil srbski zvezdnik Nikola Jokić, ki je za deseti trojni dvojček sezone, kar je najboljši izkupiček lige, zbral 28 točk, 15 skokov in 10 podaj. Imel je tudi zelo dober met iz igre, 10:17, od tega je zgrešil le enega od štirih poskusov za tri točke.

Za srbskega zvezdnika je bil to 10. trojni dvojček v sezoni. Postal je šele četrti košarkar v zgodovini NBA, ki mu je to uspelo v šestih različnih sezonah. Pred tem so se s takim dosežkom lahko pohvalili le še Russell Westbrook, Oscar Robertson in Magic Johnson.

Denver je sedaj sam na čelu zahodnega dela lige in skupno zaostaja le za Bostonom.

Pet točk Dragića

Chicago Bulls je v Philadelphii s 126:112 premagal 76ers, Goran Dragić je v 11 minutah dosegel pet točk, tri podaje in skok. Njegov soigralec Zach LaVine je na poti do 41 točk zadel 11 od 13 metov izza črte za tri, črnogorski center Nikola Vućević je dodal trojni dvojček z 19 točkami, 18 skoki in 10 podajami.

Katastrofa Milwaukeeja

Tretji na vzhodnem delu lige so Milwaukee Bucks, ki pa so doma doživeli pravo katastrofo v dvoboju s Charlotte Hornets. Predzadnja ekipa tega dela lige je s zmagala kar s 138:109 in na tej poti izenačila rekord lige po številu točk v uvodni četrtini, ko jih je domačim nasula kar 51. Grški zvezdnik jelenčkov Giannis Antetokounmpo je v 22 minutah dosegel le devet točk.