Jokić vse bližje Dončiću

Košarka 15. Feb 20228:09 > 8:54 0 komentarjev

Denver Nuggets so se po novi zmagi v ligi NBA na zahodu zavihteli tik za Dallas Mavericks. Imajo le še eno zmago manj od Luke Dončića in njegovih soigralcev. Nikola Jokić je ponovno blestel, dosegel je 26 točk, 15 skokov in sedem asistenc.

Najboljši srbski košarkar Nikola Jokić je Denver popeljal do 32. zmage v sezoni. Čeprav njegov met ni bil brez napak (10/26) je bil vseeno najučinkovitejši na terenu. V 35 minutah je dosegel 26 točk, zabeležil 15 skokov in sedem asistenc.

Poleg Jokića sta 17 točk dodala še Jeff Green in Will Barton, na drugi strani pa je bil najboljši Franz Wagner. Nemec je dosegel enako število točk kot Srb – 26.

Brookly prekinil črn niz

Seth Curry, nekdanji član Philadelphie, se v novi ekipi počuti odlično. Pomagal je Brooklyn Nets prekiniti niz 11 zaporednih porazov. Curry je na tekmi proti Sacramento Kings dosegel 23 točk in mrežicam pomagal do zmage s 109:85. Zadel je štiri trojke in dodal sedem skokov ter pet podaj. Andre Drummond je za mrežice debitiral z 11 točkami, medtem ko Ben Simmons za ekipo iz Brooklyna še ni zaigral.