Jokić z Denverjem poražen kljub izjemnemu učinku

Košarka 12. Feb 20228:48 > 8:55 0 komentarjev

V ligi NBA je ponoči Luka Dončić z Dallasom počival. Denver Nuggets Vlatka Čančarja počasi polzi po lestvici zahodne konference navzdol. Ekipa in Kolorada je sinoči morala priznati premoč Bostonu.

V TD Gardnu so Celtics slavili s 108:102, pa čeprav je prvi zvezdnik Nuggets, Nikola Jokić nabral 23 točk, 16 skokov in 11 asistenc.

Denver je na krilih aktualnega najkoristnejšega igralca lige v zadnjo četrtino vstopil s prednostjo +5 (81:76), a so kelti v zadnjem delu srečanja dodobra napolnili koš gostov in slavili za delitev drugega mesta na vzhodu. Pri Bostonu sta blestela predvsem Jason Tatum (24 točk) in Marcus Smart (22).

Celtics so na drugem mestu v vzhodni konferenci poravnani s presenečenjem sezone, Cleveland Cavaliers. Slednji so po zelo slabi prvi četrtini (28:47) na koncu vseeno premagali Indiano Pacers, tako da zdaj na vzhodu gledajo v hrbet le še Miamiju.

Za konjenike sta največ točk (22) zbrala Caris LeVert in Jarrett Allen, pri Indiani se je izkazal Tyrese Haliburton.

Vsaj začasni novi delodajalci Gorana Dragića, San Antonio Spurs, so se s 136:121 veselili na gostovanju v Atlanti.

Levji delež je ekipa iz Teksasa opravila v prvem delu, ki ga je dobila s 73:56, izredno lep pa je bil koš Avstrijca Jakoba Pöltla, ki je ob polčasu vrgel s svoje polovice in zadel ter dosegel s tem tudi svojo prvo trojko v ligi.

Za zmagovalce je Dejounte Murray dosegel 32 točk, za trojni dvojček pa dodal 15 podaj in deset skokov, 22 točk je dosegel Doug McDermott. Pri Atlanti je bil s 23 koši najbolj razpoložen Bogdan Bogdanović.

Konstantno vrhunska Embiid in DeRozan

Philadelphia je zaigrala brez najnovejšega zvezdnika v ekipi Jamesa Hardna in s 100:87 premagala Oklahoma City Thunder. S 25 koši in 19 skoki je blestel Joel Embiid, točko manj je dodal Tyrese Maxey. Na nasprotni strani je bil s 14 koši in 15 skoki strah in trepet pod obročema Darius Bazley, Derrick Favors je dosegel 16 točk.

Občinstvo, v dvorani Wells Fargo se je zbralo preko 20.000 ljubiteljev košarke, je spremljalo predvsem Embiida, ki je že na 22. tekmi zaporedoma dosegel vsaj 25 točk, blestel pa je tudi s petimi blokadami in štirimi podajami.

V Chicagu je blestel DeMar DeRozan in s 35 točkami prispeval levji delež k zmagi gostiteljev s 134:122 nad Minnesoto. Postal je prvi čikaški bik po Michaelu Jordanu, ki je na petih zaporednih tekmah dosegel več kot 30 točk.

Luka Dončić, ki je v četrtek dosegel neverjetnih 51 točk proti Los Angles Clippers, bo sezono po prostem večeru danes nadaljeval s še eno tekmo proti istemu nasprotniku.