Kelti pometli z Indiano (VIDEO)

Košarka 28. Maj 20246:51 1 komentar

Košarkarji Boston Celtics so prvaki vzhodne konference. V konferenčnem finalu so s 4:0 v zmagah pometli z Indiano, zdaj pa že čakajo na nasprotnika v velikem finalu lige NBA. Lahko bi ga dobili že jutri, saj tudi Dallas Luke Dončića proti Minnesoti vodi s 3:0 v zmagah.

Kelti so svojo moč pokazali tudi na drugi tekmi v gosteh in se že po štirih tekmah uvrstili v veliki finale lige NBA. Če pri Dallasu blesti dvojec Luka Dončić in Kyrie Irving, sta bila pri Bostonu neustavljiva Jayson Tatum in Jaylen Brown. Slednji je bil izbran tudi za najboljše posameznika konferenčnega finala.

Indiana je šla na četrti tekmi na vse ali nič. Po izjemno izenačenih prvih treh četrtinah, so imeli domači košarkarji v zadnji četrtini tudi devet točk prednosti (94:85), a Kelti, ki imajo v sovjih vrstah izjemne posameznike, so se odločili, da želijo vse skupaj končati že po štirih tekmah in tudi so (105:102).

“Vseeno nam je, kje igramo. Seveda je lepše zmagovati doma, a tudi z gostovanji nimamo težav. Mislim, da smo to večkrat dokazali. Moramo pa danes pohvaliti tudi igralce Indiane. Borili so se do konca, niso se hoteli predati, lahko so ponosni,” je po tekmi dejal Tatum, ki je tekmo končal pri 26 točkah in 13 skokih. Zvezdnik je osem sekund pred koncem zgrešil zadnji met na tekmi, a je njegov soigralec Jrue Holiday pod košem pobral odbito žogo, ki so jo zadržali do konca.

“Držali smo obljubo. Borili smo se do konca, na žalost pa morali priznati tekmecem, da so bili v končnici boljši, kar se je zgodilo drugič zapovrstjo. Smo mlada ekipa, moramo se še marsikaj naučiti, pridobiti izkušnje. Za letos pa si nimamo česa očitati, še zdaleč nismo razočarali,” je bil ponosen na svoje fante trener Indiane Rick Carlisle. Njegova ekipa je imela še dobrih pet minut pred koncem osem točk prednosti (98:90), a jo ekspresno izgubila. Brown, ki je vpisal 29 točk je izenačil na 102:102 dve minuti in 40 sekund pred koncem, potem pa nekaj časa košev ni bilo.

V zaključku so vsi pričakovali, da bosta na koncu odgovornost prevzela Brown ali Tatum, toda Boston je imel v odločilnih trenutkih tudi rezervno različico, White, ki je odločil že šesto tekmo lanskega konferenčnega finala proti Miamiju. Takrat je njegova ekipa izenačila serijo na 3:3, vendar nato izgubila sedmo tekmo.

Pri poražencih je Andrew Nembhardt prispeval 24 točk.

Zdaj v finalu že čakajo svojega tekmeca. To bo najverjetneje Dallas, ki mu poveljuje slovenski as Luka Dončić.

Teksašani proti Minnesoti že vodijo s 3:0 v zmagah. Četrta tekma bo na sporedu v noči na sredo ob 2.30.