Kelti v končnico na krilih izjemnega Tatuma

Liga NBA 19. Maj 20216:50 0 komentarjev
Jayson Tatum
Jayson Tatum. Foto: AP Photo/Elise Amendola

Boston je na vzhodu vzel sedmo vstopnico za nastop v končnici, potem ko so fantje iz zvezne države Massachusetts relativno gladko (118:100) odpravili Washington in ga pahnili v dodatne kvalifikacije z Indiano za status osmega nosilca.

To pomeni, da se bodo Celtics v prvem krogu končnice pomerili proti ekipi s “troglavo pošastjo” Durant, Irving, Harden – Brooklyn Nets, ki so med glavnimi kandidati za šampionske prstane.

V TD Gardnu smo lahko spremljali izenačen prvi polčas, obe ekipi sta bili dokaj nenatančni pri metu za tri točke, pri Washingtonu so dali več točk igralci s klopi, pri Bostonu je blestel Jason Tatum, ki jih je že do odmora zbral 18.

Odločilna je bila tretja četrtina, ki jo je Boston dobil z izidom 38:26, Tatum je imel že pred zadnjim delom srečanja na rovašu 41 točk, zadel je vse proste mete, močno pa mu je pomagal Kemba Walker, ki je iz slačilnice prišel s serijo treh zaporednih trojk. Na začetku drugega polčasa so Celtics ustvarili delni izid 17:2.

Domači so odlično nevtralizirali prvega zvezdnika Wizards, Russella Westbrooka, ki je zbral 20 točk in 14 skokov, je bil pa prvi strelec gostov Bradley Beal (22 točk).

Junak tekme, Tatum, se je zaustavil pri okroglih 50 točkah, izstopa pa predvsem njegov izkoristek izza črte prostih metov (17/17). Temu je dodal še 8 skokov in 4 asistence. Boston se bo torej v prvem krogu končnice meril z Nets, Washingtonu za uteho ostaja vsaj to, da si končnico še zmeraj lahko priborijo proti Indiani, s katero v noči na petek igrajo doma.