Ko gre, gre: Za Dallas ni ovira niti slab met Dončića

Košarka 18. Jan 20226:43 > 10:54 0 komentarjev

Dallas Mavericks je trenutno ena najbolj vročih ekip v ligi NBA. Tretjo zaporedno zmago, skupno pa že deseto na zadnjih 12 tekmah so Luka Dončić in druščina dosegli proti Oklahomi City. Thunder je grozil vse do konca, a so Teksačani zdržali (104:102). Dončić kljub slabemu metu spet do trojnega dvojčka.

Enainštiridesetega trojnega dvojčka v karieri (petega v tej sezoni) je v noči na torek vpisal slovenski superzvezdnik Luka Dončić. V statistiko je vpisal 20 točk, 11 skokov in 12 asistenc ter kljub katastrofalnem metu iz igre postal prvi junak Dallasa. 22-letni Ljubljančan je namreč na igrišču preživel slabih 39 minut, v tem času pa zadel le štiri mete iz 17 poskusov. Še bolj zaskrbljujoč je podatek, da od šestih poskusov za tri točke niti eden ni šel skozi obroč. Bil pa je Dončić bolj natančen pri prostih metih (12/14).

Tekma se je po 13 zaporednih točkah Mavsov dobrih šest minut zdela odločena, saj je semafor kazal izid 70:48. A Oklahoma City, za katero je to sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah, se ni predala in se ob koncu povsem približala. Še tik pred koncem je prednost Dallasa znašala sedem točk, kar pa je Thunder ekspresno znižal le na dve z 2,6 sekunde do konca rednega dela. Josh Giddey je podal do Mika Muscala, kjer pa je Tim Hardaway Jr. ukradel žogo in potrdil zmago Dallasa. Daleč najbolj razpoložen je bil sicer Shai Gilgeous-Alexander, ki je za Oklahomo dosegel 34 točk. Dončiću sta najbolj pomagala Dorian Finney-Smith (17 točk, 10 skokov) in Jalen Brunson (14 točk).

Nova zmaga je Dallas utrdila na petem mestu Zahoda, Oklahoma na isti lestvici ostaja predzadnja. Naslednja tekma varovance Jasona Kidda čaka v noči na četrtek, ko bodo gostili Toronto.

Gala večer za Bookerja

Niz petih zaporednih porazov pa je prekinila Atlanta. Hawks so gostili aktualne prvake lige iz Milwaukeeja in po zaslugi Traea Younga (30 točk, 11 asistenc) prišli do 18 zmage v sezoni. Za Bucks je največ točk, 34, prispeval Khris Middleton. Izvrstno predstavo je ob zmagi Portlanda nad Orlandom (98:88) pokazal reprezentant Bosne in Hercegovine Jusuf Nurkić, ki je 21 točkam dodal kar 22 skokov. Predstava večera pa je kljub temu uspela Devinu Bookerju, ki je z 48 točkami v slabih 35 minutah Phoenixu tlakoval pot do zmage na gostovanju v San Antoniu (121:107). Los Angeles Lakers pa so po treh zaporednih porazih zmagovito formulo našli proti Utahu (101:95). LeBron James je prispeval 25 točk.