Razigrani Sacramento prevelik zalogaj za Dončićev Dallas

Košarka 20. Nov 20236:52 1 komentar
Luka Dončić

Košarkarji Dallasa so v ligi NBA izgubili drugič zapored. Boljši od Luke Dončića in soigralcev je bil Sacramento, ki je zabeležil že šesto zmago v nizu (129:113). Slovenski reprezentant je zbral 25 točk, 10 skokov in 7 asistenc.

Dallas je bil na domačem parketu proti Sacramentu brez pravih možnosti za zmago. Kralji so vodili skoraj celoten obračun. Dallas je bil v vodstvu le trikrat, nazadnje ob začetku tretje četrtine. Nato so gostje pritisnili na plin in pobegnili domačim.

Pri Sacramentu sta blestela Domantas Sabonis in De’Aaron Fox. Litovec je dosegel 32 točk in pobral 13 skokov, Fox se je ustavil pri 30 točkah in 7 asistencah. “Nocoj je dominiral na parketu,” je o Sabonisu po tekmi dejal trener Dallasa Jason Kidd: “Na njem smo podvajali obrambo, pa so ga še vseeno našli. Moramo biti boljši.”

Dončić prave pomoči soigralcev ni dobil. Znova je dobro odigral Kyrie Irving (23 točk), dvomesten pa je nato bil le še Josh Green, ki je s klopi prispeval 11 točk.

Z zmago je Sacramento prehitel Dallas na četrtem mestu lestvice zahodne konference. Mavericksi imajo po 14 odigranih tekmah 9 zmag. Dallas je izgubil še tretjič na zadnjih štirih tekmah.

Zanimivo je bilo tudi na ostalih obračunih. Philadelhpia je zabeležila 10 zmago sezone, s 121:99 je premagala Brooklyn. Cleveland je bil s 121:109 boljši od aktualnih prvakov iz Denverja. Nora tekma v Salt Lake Cityju med Utahom in Phoenixom se je končala šele po drugem podaljšku, gostje so bili boljši s 140:137. Kevin Durant je prispeval 39 točk, 8 skokov in 10 asistenc, Lauri Markkanen na drugi strani pa 38 točk in 17 skokov.