Los Angeles Lakers prvi zmagovalci NBA pokala

Košarka 10. Dec 20237:53 0 komentarjev
Los Angeles Lakers

Košarkarji Los Angeles Lakers so prvi prvaki NBA pokala. V finalu so s 123:109 ugnali Indiano.

V Las Vegasu se je končala prva izvedba medsezonskega NBA turnirja. V finalu sta se pomerili ekipi LA Lakers in Indiana Pacers. Uspešnejši so bili na koncu LeBron James in soigralci. Izkušeni 38-letnik je postal prvi najkoristnejši košarkar (MVP) NBA pokala.

Prvo ime finala je bil sicer Anthony Davis, ki je blestel pod obročem. Dosegel je kar 41 točk pobral še 20 skokov, podelil pa tudi 5 asistenc in 4 blokade. James se je v finalu ustavil pri 24 točkah in 11 skokih. Svoje je s klopi dodal še Austin Reaves (28 točk).

Pri Indiani je Tyrese Haliburton dosegel 20 točk in zbral 11 asistenc, s klopi je z 20 točkami blestel tudi Benedict Mathurin.

Jezerniki so slavili kljub dejstvu, da so zadeli le dva meta za tri točke, kar je v današnji eri lige NBA skoraj nepredstavljivo. Vseeno so dosegli 123 točk in postali sploh prva ekipa po 18 letih, ki je ob zmagi dosegla največ tri trojke.

Vsak košarkar zmagovalne ekipe je ob pokalu prejel še 500 tisoč dolarjev nagrade. Finalna tekma se ni štela kot obračun rednega dela sezone.