Otočani končali izjemen niz Los Angelesa

Hokej 10. Dec 20237:25
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju v New Yorku po podaljšku izgubili proti Otočanom s 3:2. S tem so Kralji šele prvič letos izgubili v gosteh. Zmagali so na prvih enajstih gostovanjih.

Los Angeles Anžeta Kopitarja, ki tokrat ni dosegel točke, je bil na dobri poti, da slavi še na dvanajsti zaporedni gostujoči tekmi na začetku letošnje sezone. V drugi tretjini sta namreč zapila Adrian Kempe in Vladislav Gavrikov, Kralji pa so v zadnjih 20 minut odšli s prednostjo dveh zadetkov.

Nato pa je dvakrat udaril Anders Lee, najprej v deveti, nato še v šestnajsti minuti tretje tretjine. Sledili so podaljški, ki so se končali že po 13 sekundah. Odločilni zadetek je za New York Islanders dosegel Jean-Gabriel Pageau.

LA vseeno ostaja visoko. Zaseda tretje mesto na zahodni konferenci s 36 točkami. Za vodilnim Vegasom, ki je tokrat s 6:1 ugnal Dallas, zaostaja za 5 točk.