Liga NBA 18. Jan 20210:45 > 0:46 0 komentarjev
Luka Dončić Antetokounmpo
Nick Monroe/Handout Photo via USA TODAY Sports

Košarkarji Dallas Mavericksa so morali priznati premoč bikom iz Chicaga, kljub temu pa se lahko z novo odlično predstavo pohvali Luka Dončič.

Chicago Bullsi so Dallas premagali s 117:101. Ekipa iz Teksasa je tako doživela 2. zaporedni poraz.

Novo odlično predstavo je uprizoril Luka Dončić, ki je dosegel 36 točk, 16 skokov in 15 podaj. Ljubitelji statistike so izbrskali podatek, da je mejo 35 točk, 15 skokov in 15 doseženih podaj v ligi NBA do sedaj na eni tekmi uspelo preseči zgolj trem košarkarjem – Oscarju Robertsonu, Wiltu Chamberlainu in Jamesu Hardenu.

Slovenski as je sicer po 1. polčasu dosegel kar 30 točk, zato se je ponujala izjemna priložnost, da bi podrl lastni rekord, ki znaša 43 točk na eni tekmi.

Če bi Luka tudi v drugem delu bil tako strelsko razpoložen kot v prvem, bi padel tudi evropski rekord po številu doseženih točk na eni tekmi. Slednjega s 55 točkami drži Tony Parker. Poleg Francoza je Grk Giannis Antetokounmpo edini Evropejec, ki je v najmočnejši košarkarski ligi presegel mejo 50 točk.

21-letnik torej ni podrl številnih rekordov, ki so se mu nasmihali po prvih 24 minutah igre, je pa po številu doseženih trojnih dvojčkov presegel legendarnega Michaela Jordana. Ironično, da ravno na tekmi s Chicagom.