Luka Dončić o domnevnih provokacijah: Ljubljančan pojasnjuje (VIDEO)

Košarka 26. Dec 20238:54 0 komentarjev
Devin Booker Luka Dončić

Luka Dončić je kljub težavam s poškodbami v ekipi Dallas popeljal do nove zmage. Na težkem gostovanju je Phoenixu nasul kar 50 točk in že v prvi četrtini prebil mejo 10 tisoč točk v NBA karieri. Ljubljančanu se je po tekmi smejalo do ušes.

Obračuni med Dallas Mavericks in Phoenix Suns so vedno zanimivi. Tako eni kot drugi so na teh tekmah še posebej motivirani, navijači pa najbolj podrobno spremljalo dvoboj med Luko Dončićem in Devinom Bookerjem, a Američan je bil v noči na torek v primerjavi s Slovencem le statist.

Kapetan slovenske reprezentance ga je zasenčil v vseh elementih košarkarske igre in znova pokazal, da mu Booker v tem trenutku ne seže do gležnjev.

“Book, očka je za praznike prišel na obisk. Luka bo vedno tvoj oči,” se glasi najpogostejši zapis navijačev slovenskega zvezdnika in Dallasa. 24-letni Ljubljančan se je na koncu ustavil pri okroglih 50 točkah, Dallas pa je kljub nekaj slabši predstavi v tretji četrtini in na začetku četrte ravno na krilih Dončića, ki se je podpisal tudi pod 15 asistenc, na koncu stvari postavil na svoje mesto (128:114).

Vesel zmage nad zahtevnim tekmecem

“Phoenix ima sijajno ekipo, zato sem zelo ponosen na ekipo, da nam je uspelo zmagati,” je po zmagi v pogovoru za ESPN povedal Dončić, ki je že v prvi četrtini prebil mejo 10 tisoč točk v svoji NBA karieri.

Luka Dončić

Ob doseženi trojki za poseben mejnik se je zdelo, da je navijače Footprintu vprašal, “čigava je ta hiša?”, to je mislila tudi komentatorka prenosa tekme na ESPN, a slovenski zvezdnik, “obtožen” provokacij namenjene navijačem Sonc, je vse skupaj zanikal.

“Nisem tega rekel. Nekateri navijači so mi govorili, da sem zanič, nato pa sem jih le vprašal, kdo je zanič? Rad igram tukaj. Vedno, ko zadeneš dvorana utihne. To je najboljši občutek na svetu. Morali smo zmagati, za nas je to pomembna zmaga. Kot sem rekel, njihova ekipa je polna zvezdnikov, zato smo lahko zadovoljni,” je povedal Dončić.

Najlepše akcije Luka Dončića proti Phoenixu:

Komaj čaka, da se vrne Irving

Dallas ima po prvih 30 tekmah v sezoni 18 zmag in 12 porazov. “Mislim, da vse skupaj ni slabo. Livelyja smo pogrešali pet tekem, Irvinga ni že ne vem koliko tekem. Zelo daleč smo od našega potenciala in sposobnosti… Komaj čakam, da se Kai vrne,” je z dosedanjim potekom sezone zadovoljen slovenski as.

Za konec se je novinar dotaknil še njegovega božičnega darila, ko je ekipi podaril električna kolesa. Zanje je Dončić zapravil okoli 70 tisoč dolarjev. “Kdo je najboljši kolesar?” se je glasilo v vprašanje. “Zagotovo sem sam najboljši, za drugega pa ne vem. Lively je center, ne zaupam mu, izbral bi kakšnega izmed branilcev. Recimo, da je Dante,” se je zasmejal Dončić in zadovoljno odkorakal v garderobe.

Slovenskega mojstra in Dallas boste lahko ponovno gledali v noči na četrtek, ko bodo domača pričakali Cleveland, nato pa sledijo tri gostovanja – pri Minnesoti, Golden Statu in Utahu.