Japonski odbojkarji tudi po dveh odigranih turnirjih lige narodov ostajajo neporaženi. Po štirih zmagah na Kitajskem so štiri uspehe vknjižili še v Orléansu, kjer so za konec domačega turnirja na kolena spravili še aktualne olimpijske prvake Francoze.
Galski petelini so bili pred svojimi navijači na sijajni poti do četrte zaporedne zmage. Po uvodnih zmagah proti Iranu, Kubi in Srbiji so proti Japoncem povedli z 2:0 v nizih, a tudi to ni bilo dovolj za zaustavitev razigranih samurajev, ki jih v tej sezoni očitno ne zlomi prav nič.
Četa Laurenta Tillieja je po velikem preobratu slavila s 3:2, po nizih je bilo 28:30, 19:25, 25:17, 35:33 in 15:12. Posebej dramatičen je bil četrti niz, v katerem so Japonci zdržali pritisk domače dvorane, ga dobili s 35:33 in nato v odločilnem petem nizu dokončali novo veliko zmago.
Japonska je tako prišla že do osme zmage v letošnji ligi narodov in bo tudi tretji turnir pričakala z najboljšega izhodišča. Po brezhibnem začetku sezone je jasno, da azijska reprezentanca ni več le nevaren izzivalec, temveč ena glavnih kandidatk za sam vrh tekmovanja.
Prvo ime tekme je bil Juki Išikava, ki je dosegel 27 točk. Ran Takahaši jih je dodal 20, korektor Kento Mijaura pa 17. Pri Francozih je bil najbolj razpoložen Mathis Henno s 24 točkami, a niti njegova odlična predstava ni bila dovolj, da bi olimpijski prvaki pred domačimi navijači ustavili japonski nalet.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal






Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!