Luka s trojko v zadnji sekundi Dallas spravil do delirija

Liga NBA 7. Nov 20216:41 > 9:23 1 komentar

Luki Dončiću je spet uspelo nekaj, kar se bo še nekaj dni vrtelo v posnetku na večini pogovornih oddaj čez lužo. Čudežni Ljubljančan je ob zvoku sirene zadel "stepback" trojko za domačo zmago Dallasa proti Bostonu (107:104).

Luka Dončić je proti keltom skupno zbral 33 točk, do dvojnega dvojčka mu je zmanjkal le en skok, temu pa je dodal še pet asistenc. Luka je tokrat nekoliko bolje metal za tri. Imel je namreč polovično uspešnost 5/10, skupno pa je iz igre metal 12/21.

“Nisem si vnaprej izbral, od kod bom vrgel, ko se je obramba postavljala za zadnjo posest, bom pa rekel, da imam ta položaj, od koder sem metal, torej s strani na levi zelo rad,” je takoj po tekmi dejal Dončić ter pohvalil prispevek Kristapsa Porzingisa.

Latvijec se je v moštvo Dallasa vrnil po rahli poškodbi. “Kristaps je odlično opravil svojo nalogo, moram ga pohvaliti za trud v obrambi. Take zmage krepijo kemijo v moštvu, čeprav je še mlada sezona,” je sklenil Luka.

Porzingis je bil na koncu drugi strelec moštva s Teksasa, zbral je 21 točk in 7 skokov, Jalen Brunson in Reggie Bullock sta dodala po 13 točk. Pri Bostonu je dirigentsko palico vihtel Jason Tatum – ustavil se je pri 32 točkah in 11 skokih, Nemec Dennis Schröder je dodal 20 točk.

Jezernikom se ne izide

Od sinočnjih obračunov velja omeniti še poraz (90:105) LA Lakers pri Portlandu, pri katerem sta blestela Damian Lillard in Jusuf Nurkić. Prvi je zbral 25 točk, drugi pa 15 in še 17 skokov. Pri jezernikih nihče ni bistveno izstopal, Malik Monk je dosegel 13 točk.

Blazers so že po prvi četrtini pobegnili na +22 (36:14), tretjo četrtino dobili za 16 točk, tako da je bil sklepni del tekme le še formalnost. Lakers komaj čakajo, da se po poškodbi trebušne mišice vrne njihov glavni zvezdnik, LeBron James.