Mednožna mojstrovina Dončića za novo zmago Dallasa (VIDEO)

Košarka 14. Mar 20246:43 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas Mavericks in Luka Dončić so v noči na četrtek prišli še do četrte zmage zapored. Doma so s 109:99 ugnali Golden State Warriors, ki so igrali brez prvega moža Stepha Curryja, Dončić pa po sedmih zaporednih tekmah prvič ni prišel do trojnega dvojčka, sedem minut pred koncem tekme je zaradi bolečin v mišici odšel s parketa.

Norega niza trojnih dvojčkov za Luko Dončića je konec, a glede na to, da se Ljubljančan požvižga na statistiko, mu zmaga na Golden Statom pomeni mnogo več.

Bojevniki, ki so igrali brez poškodovanega prvega zvezdnika, ostrostrelca Stepha Curryja, so se dobro držali in ves čas dihali za ovratnik Dallasu, ko je ta v zadnji četrtini tehtnico obranil sebi v prid in prišel do četrte zmage v nizu.

Dončić, za katerega je bila to že sedma tekma v mesecu marca, je na igrišče preživel slabih 30 minut in v tem času dosegel 21 točk. Iz igre je metal 7/18, za tri točke le 1/6, na svoj račun pa je vpisal še tri skoke in devet asistenc.

Eno za centra Daniela Gafforda za živalsko zabijanje je poslal kar med nogami Klaya Thompsona. Američan je v obrambi malce preveč razširil noge, slovenski as pa se je le zasmejal in luknjo, ki je zazevala, izkoristil za mojstrsko podajo.

Najlepše akcije Luka Dončića proti Bojevnikom:

Na lestvici vse lepši pogled, Dončić izpušča gostovanje pri Oklahomi?

Dallas kljub pozitivnemu nizu ostaja na osmem mestu, a imam zdaj le še zmago manj kot peti New Orleans. Boj za neposredno uvrstitev v končnico je več kot odprt.

Naslednja tekma Dallasa bo že danes ponoči, ko Teksašane čaka gostovanje pri Oklahomi, kjer pa skoraj zagotovo ne bo Dončića.

25-letni slovenski zvezdnik si je na tekmi z Bojevniki poškodoval stegensko mišico. Za zdaj ni jasno, kako dolgo bo moral zvezdnik Mavericks počivati. Pri mišicah se nikoli ne ve. “O tem bomo govorili po tekmi, ima načeto stegensko mišico. Boljše odgovore bomo imeli jutri,” je po zmagi dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Kyrie Irving je obračun končal s 23 točkami, 10 podajami in 8 skoki. Daniel Gafford je 10 točkam dodal kar sedem blokad, iz igre pa je zadel že 33 zaporednih metov. Do absolutnega rekorda Wilta Chamberlaina (35) mu manjkajo še trije zaporedni zadeti meti.

Pri Warriors (34-31) je Jonathan Kuminga dosegel 27 točk.