Jan Oblak po enajstmetrovkah veliki junak Atletico Madrida (VIDEO)

Evropa 13. Mar 202420:03 > 23:46 1 komentar

Znani so vsi udeleženci četrtfinala nogometne lige prvakov. Zadnji se je med osem najboljših prebil Atletico Madrid, ki je po enajstmetrovkah izločil Inter (3:2). Veliki junak je bil z dvema obrambama slovenski vratar Jan Oblak. Borussia Dortmund je z zadetkoma Jadona Sancha in Marca Reusa z 2:0 ugnala PSV Eindhoven in napredovala s skupnim izidom 3:1.

Na stadionu Metropolitano so v izjemnem vzdušju prvi zadeli gostje. Prednost s prvega dvoboja (1:0) je podvojil Federico Dimarco. Madridčani so znižali le dve minuti pozneje, ko je v polno meril Antoine Griezmann. Atletico se je pognal v boj za zadetek, ki bi tekmo popeljal v podaljšek, medtem ko so Italijani pretili iz protinapadov.

Marcus Thuram je v 76. minuti zapravil žogo za napredovanje, ko se je povsem sam znašel pred golom slovenskega reprezentanta Jana Oblaka, a zgrešil vrata. Novo veliko priložnost Interja je v 81. minuti zapravil Nicolo Barella, oziroma je bil dobro postavljen Škofjeločan.

V 85. minuti je Koke zatresel vratnico, a pritisk se je nadaljeval. Kazen za Italijane je prišla v 87. minuti, ko je gol za izenačenje na 2:2 v seštevku obeh tekem zabil Memphis Depay ter tako obračun poslal v podaljšek. Tudi v dodatnih 30 minutah ni bilo odločitve.

Sledili so streli z bele točke. V drugi seriji je Oblak obranil strel Alexisu Sanchezu, a je nemudoma Yan Sommer zaustavil tudi poizkus Saula Nigueza. Slovenski vratar je že v tretji seriji znova zablestel in izjemno odbil še udarec Davyju Klaassenu. V peti seriji je Lautaro Martinez žogo poslal pod oblake, Madridčani so po veliki zaslugi Jana Oblaka zadnji četrtfinalisti letošnje lige prvakov.

Borussia izločila PSV

V Dortmundu je Borussia odločilen gol, ki jo je odpeljal med osem najboljših, dosegla že v 3. minuti povratnega dvoboja proti PSV-ju. Vpisal ga je v Manchester Unitedu odpisani Jadon Sancho. Nizozemci so v drugem polčasu napadali za izenačenje, ko je na drugi strani prednost domačih povišal Niclas Füllkrug, a je VAR gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Gostom se je v 94. minuti ponudila zlata priložnost za podaljšek, a je čez gol meril Luuk de Jong. Na drugi strani je po veliki napaki obrambe napredovanje potrdil Marco Reus.

Kdo je še v četrtfinalu?

V četrtfinalu so že Bayern, ki je s skupnim izidom 3:1 izločil Lazio, PSG, ki je s 4:1 odpravil Real Sociedad, Real Madrid, ki je z 2:1 končal pot Leipziga Kevina Kampla in Benjamina Šeška, ter branilec naslova Manchester City, ki je s 6:2 izločil Koebenhavn.

V torek so si četrtfinale priigrali še nogometaši Barcelone in Arsenala. Katalonci so doma s 3:1 premagali Napoli in napredovali s skupnim izidom 4:2, Londončani pa so napredovali šele po izvajanju kazenskih strelov s 5:2.

Žreb četrtfinalnih parov bo v petek, 15. marca. Četrtfinalni obračuni bodo 9. in 10. ter 16. in 17. aprila, polfinale 30. aprila in 1. maja ter 7. in 8. maja, finale pa bo v Londonu na Wembleyju 1. junija.

Liga prvakov, osmina finala, povratni tekmi:

Sreda, 13. marec:

Borussia Dortmund – PSV Eindhoven 2:0 (1:0) /1:1/
Sancho 3., Reus 95.

Začetni postavi:

Atletico Madrid – Inter Milano 3:2 (1:1, 2:1; 2:1) /0:1/ *odločale so enajstmetrovke