Miami brez Dragića slavil v New Yorku

Košarka 8. Feb 20218:33 0 komentarjev
Jimmy Butler
Mike Stobe/Getty Images

Miami je brez Gorana Dragića, ki je odsoten zaradi zvitega levega gležnja, v Madison Square Gardnu slavil s 109:103. Sacramento premagal LA Clippers, Indiana brez odgovora za Utah.

Še pet minut pred koncem je bil izid izenačen (94:94), a sta Jimmy Butler s štirimi in Kelly Olynyk s tremi točkami poskrbela, da se je tehtnica prevesila na stran Miamija. Domači so se v zadnjih trenutkih poskušali rešiti z metom za tri točke, vendar niso bili natančni, medtem ko jim je na drugi strani ravno z metom izza črte zadnji udarec zadal Tyler Herro.

Pri vročici je Bam Adebayo dosegel 24 točk in 11 skokov, Butler je dodal 17 točk (12 v drugem polčasu), 10 skokov in devet podaj. Pri New Yorku, ki bo v nadaljevanju sezone lahko znova računal tudi na nekdanjega VMP-ja lige Derricka Rosea, je Julius Randle prispeval 26 točk, Reggie Bullock pa 21.

Sacramento je v Staples Centru s 110:103 odpravil LA Clippers in potrdil, da je v izjemni formi. Za sedmo zmago kraljev na zadnjih osmih tekmah je De’Aron Fox dosegel 36 točk, Buddy Hield jih je dodal 22. Še naprej odlično igra tudi Utah, ki je v Indiani slavil s 103:95. Donovan Mitchell je blestel s 27 točkami, 11 podajami in devetimi skoki, Bojan Bogdanović se je zaustavil pri 18 točkah.