Mlačen uvod sezone Dallasa, Luka izenačil Robertsona

Košarka - video 22. Okt 20216:23 > 6:53 1 komentar

Dallas Mavericks so s prvim zvezdnikom ekipe Luko Dončićem v novo sezono lige NBA vstopili z gladkim porazom na gostovanju pri Atlanti. Hawks so bili v State Farm Areni boljši z izidom 113:87. Naslednje srečanje bo teksaška ekipa v noči na nedeljo igrala v Torontu pri ekipi Raptors, Gorana Dragića.

Luka je tekmo seveda začel v prvi peterki “teličkov”, bil na koncu tudi prvi strelec Dallasa, a se za svoje standarde pretirano ni izkazal.

Ljubljančan je v dobrih 35 minutah na parketu zbral 18 točk, 11 skokov in temu dodal še 7 asistenc, v oči pa bode predvsem pet izgubljenih žog in ne prav posrečen met iz igre 6/17.

“Mislim, da smo igrali obupno. Prva tekma sezone, nov trener, kar nekaj sprememb v strokovnem štabu, dva nova igralca…” je nekaj razlogov za mlačno predstavo poiskal Ljubljančan. Dodal je: “Imeli smo res slab dan. Čisto nič nam ni uspevalo, ampak dobro, se bomo že postavili na noge, do konca je še 81 tekem.”

Luka Dončić na uvodnem srečanju sezone proti Atlanti:

Točkovno se je pri Dallasu Dončiću približal še Jaylen Brunson (17 točk), medtem ko je bil najboljši strelec tekme domači košarkar Cam Reddish (20 točk). Trae Young, ki je bil izbran na istem naboru, kot Luka, je za Hawks zbral 19 točk in kar 14 asistenc.

Gostje so srečanje sicer začeli izvrstno, povedli z 10:2, nazadnje pa vodili ob koncu prve četrtine za točko, ko je bilo 17:16.

Atlanta je nato bolje zaigrala v obrambi, zadevala, medtem ko Luka ni uspel razigravati svojih soigralcev in ob koncu tretje so domači pobegnili na skoraj neulovljivih +22. Zadnja četrtina je bila tako več ali manj formalnost.

V tem delu srečanja so Hawks ustvarili tudi najvišjo prednost na tekmi, ko so povedli celo za 30. V zaključku ‘prologa’ sezone sta oba trenerja priložnost namenila nekaterim rezervistom.

Za uteho Luki ostaja vsaj lep mejnik, da je šele kot drugi igralec v zgodovini lige NBA presegel mejnike 5000 točk, 1500 asistenc in 1500 skokov na svojih prvih 200 tekmah.

To se je doslej posrečilo zgolj legendarnemu Oscarju Robertsonu, nekdanjemu članu franšiz Cincinnati Royals in Milwaukee Bucks. Luka ima po okroglih 200 srečanjih 5133 točk, 1674 skokov in 1541 asistenc.