Dončić ni vedel, če bo igral, nato pa končal niz Chicaga

Košarka 10. Jan 20226:40 > 8:05 3 komentarji

Čeprav je bil nastop Luke Dončića na tekmi proti Chicagu vprašljiv, pa je Slovenec znova pokazal svoje mojstrstvo. Proti vodilni ekipi vzhodne konference je na parketu preživel dobrih 35 minut, prispeval trojnega dvojčka (22 točk, 14 skokov in 14 asistenc) ter Dallas popeljal do velike zmage (113:99).

Zaradi težav z gležnjem dolgo ni bilo jasno, ali bo Luka Dončić v American Airlines Areni sploh stopil na parket. To se je nato vendarle zgodilo in navijači Mavsov so imeli kaj videti. 22-letnik je namreč spet zablestel v polnem sijaju in z 39. kariernim trojnim dvojčkom popeljal Dallas do zmage nad Chicagom (113:99). Za Mavericks je to že šesta zmaga v nizu, s katero so se še utrdili na petem mestu zahoda.

Košarkarji iz Teksasa so na ta način končali zmagovalni niz Chicaga, ki je predtem trajal kar devet tekem. Veliko zaslug za slavje Dallasa imata tudi Josh Green in Maxi Kleber, oba sta z 18 točkami postavila osebni rekord sezone. Na klopi sicer še vedno ni bilo glavnega trenerja Jasona Kidda, glavno besedo je imel znova Sean Sweeney.

Najlepše akcije in koši Luke Dončića:

“Izgledal je v redu, kajne?” se je pošalil glede Dončića, nato pa v resnem tonu nadaljeval: “Naša trdnost v obrambi je skupaj z veliko vloženega truda v zadnjem času res izvrstna. Res opravljamo odlično delo pri razumevanju našega načrta, v nepredvidenih situacijah pa drug drugemu zelo pomagamo.”

Dallas bo sedmo zaporedno zmago lovil v noči na četrtek po slovenskem času, ko bo gostoval pri New York Knicks.

Uspešna vrnitev Thompsona

Na ostalih tekmah je Denver brez Vlatka Čančarja, a z odličnim Nikolo Jokićem (22 točk, 18 skokov) ugnal Oklahomo City (99:95). 35 točk LeBrona Jamesa pa ni bilo dovolj za zmago proti Memphisu, Grizliji so bili boljši s 127:119. Po dveh letih in pol brez vrhunske košarke pa se je na parket vrnil Klay Thompson. Ostrostrelec Golden Statea je ob vrnitvi 17 točk, z 28 točkami Stepha Curryja pa so Warriors premagali Cleveland (96:82) in spet skočili na vrh Zahoda.