Dončić ustavil MVP-ja Jokića in izenačil rekord sezone

Košarka 4. Jan 20226:27 > 7:40 1 komentar

Dallas Maverciks je v noči na torek zabeležil še svojo tretjo zaporedno zmago in po dolgem času spet prišel v pozitivno razmerje zmag in porazov (19-18). Luka Dončić ni bil pri metu, zato pa je blestel pri asistencah in poskrbel, da sta bila MVP lige Nikola Jokić in njegov rojak pri Denverju Vlatko Čančar po koncu tekme slabe volje (103:89).

Luka Dončić je na svoji drugi tekmi po prebolelem koronavirusu ponovno pokazal, kako pomemben je za ekipo. Čeprav mu ni šlo v napadu, iz igre je metal skromnih 7/18, za tri točke le 1/6, je na koncu dosegel 21 točk, je pa blestel pri razigravanju soigralcev in zbral kar 15 asistenc, kar je njegov rekordni dosežek v sezoni. Toliko asistenci je v tej sezoni dosegel tudi proti San Antoniu.

V skoraj 34 minutah preživetem na terenu je dodal še osem skokov in Dallas popeljal do 19 zmage v sezoni, s čimer so s soigralci spet v pozitivnem razmerju zmag in porazov.

Dončić pohvalil obrambo

“Solidno smo odigrali celotno srečanje, obramba pa je bila odlična. Vedeli smo, da nam ne bodo pustili dihati, a ostali smo skupaj in z agresivnostjo prišli do zmage,” je po tekmi dejal Dončić, ki je bil najboljši posameznik na tekmi po statistiki +/-. Ko je bil Ljubljančan na igrišču je bil Dallas od gostov boljši za kar 25 točk.

Najlepše akcije Luke Dončića proti Denverju:

Na drugi strani je srbski košarkar, MVP pretekle sezone Nikola Jokić dosegel 27 točk, ujel 16 odbitih žog, Dončićev rojak pri Denverju Vlatko Čančar pa je v 11 minutah ostal brez točk, dvakrat je podal za koš gostov, ki so na koncu klonili z 89:103.

Denver je dvakrat vodil (10:9 in 20:18) le v prvi četrtini, v nadaljevanju pa so ritem narekovali razpoloženi domačini, ki so dosegli kar osem trojk več kot gostje (14-6).

56 točk Younga ni bilo dovolj, Curry ni imel svojega večera

V Portlandu smo gledali tekmo brez obrambe. Domači košarkarji so kar 136 proti 131 premagali Atalanto, ki ji ni pomagala niti pošastna predstava Trae Younga. Mladi košarkar, ki je tesno povezal tudi z Dončiće, je dosegel kar 56 točk (met iz igre: 17/26, za tri: 7/12), na drugi strani pa je imel izredno slab dan prvi mož Golden State Warriors Stephen Curry. Tekmo je ob poraznem metu 3/17 končal le z devetimi točkami. Kralj trojk je v desetih poskusih je zadel le eno, vseeno pa so se bojevniki na krilih rezervista Jordana Poola (32 točk) razveselili nove zmage.

Young proti Portlandu dosegel kar 56 točk:

Biki in grizliji meljejo naprej

Chicagu Bulls so po zmagi nad Orlandom prišli že do osme zaporedne zmage in ostajajo najbolj vroča ekipa v ligi, izjemen niz pa nadaljuje tudi Memphis. Grizliji so ponoči “pogrizli” tudi Kevina Duranta in druščino in prišli do pete zmage v nizu.