New York pogasil vroči Dallas, večer za pozabo Dončića

Košarka 13. Jan 20226:14 > 9:41 1 komentar

Zmagovitega niza Dallasa je konec. Luka Dončić in druščina so v New Yorku naletali na mino in doživeli visok poraz. Gostje iz Teksasa so dosegli le 85 točk, od tega Dončić ob slabem metu 21.

Dallas je vodil le pri 8:7, nato pa so Kratkohlačniki imeli vse pod nadzorom in na koncu brez težav visoko premagali nerazpoložene goste (108:85).

Pri Dallas je bil Luka Dončić najboljši strelec, dosegel je 21 točk, a iz igre je metal skromnih 8/23, za tri točke le 1/9, je pa 11-krat skočil za odbito žogo in v svojo statistiko dodal še pet skokov in pet izgubljenih žog.

Dallas je zaradi zdravstvenih in varnostnih protokolov ni mogel računati na prvega trenerja Jasona Kidda in nekdanjega Kratkohlačnika Latvijca Kristapsa Porzingisa.

Luka Dončić in njegovih 21 točk:

Trener pohvalil Kanadčana

Na drugi strani je imel izjemen večer Kanadčan RJ Barrett, dosegel je 32 točk in razblinil upe Dallasa o sedmi zmagi v nizu.

“Pošastna tekma RJ-ja, enako velja za Mitcha,” se je po visoki zmagi smejalo trenerju New Yorka Tomu Thibodeauju. “Mogoče je bila to najboljša tekma v sezoni za našo prvo postavo. Res so igrali dobro in trdo v obrambi,” je še dodal.

Dallasu je dosegel le 85 točk, samo enkrat v tej sezoni so jih dosegli manj točk, in sicer oktobra proti Denverju – 75.

Derbi Brookynu

Derbi dneva je bil v Chicagu, kjer sta se srečali vodilni ekipi vzhodne konference. Uspešnejši je bil Brooklyn, ki je bike povsem nadigral. Zmagal je s 138:112, Kevin Durant je v statistiko vpisal 27 točk in devet podaj, James Harden pa je tekmo končal s 25 točkami, 16 asistencami in sedmimi skoki. Kljub porazu Chicago ostaja vodilna ekipa konference, od Brooklyna ima zmago več.

Tretji je Miami, ki je v Atlanti zabeležil tretjo zmago zapovrstjo, Atlanto je v gosteh premagal s 115:91, kljub temu, da je igral brez šestih pomembnih igralcev, vključno z najboljšim strelcem Jimmyjem Butlerjem, ki je zaradi zvina desnega gležnja izpustil svojo tretjo zaporedno tekmo.

Odločilni trenutki so bili na začetku drugega polčasa, v katerem so gosti dosegli prvih 16 točk in ušli. Pri Miamiju so se izkazali številni mladi igralci, z 21 točkami je bil med njimi najboljši strelec Tyler Herro. Atlanti ni pomagalo 15 točk De’Andreja Hunterja, ki se je po operaciji zapestja v ekipo vrnil po dveh mesecih.