Ni še konec: Boston še živi (VIDEO)

Košarka 24. Maj 20236:42 0 komentarjev
NBA: Boston Celtics at Miami Heat

Denver Nuggets bodo morali na svojega tekmeca v finalu lige NBA še malce počakati, saj je Boston na četrti tekmi vendarle ugnal (116:99) Miami in izsilil vsaj še eno tekmo.

Ob polčasu četrte tekme v razprodanem Kaseya centru v Miamiju ni nič kazalo, da se bo Boston še pobral. Vročica je dobila prvo četrtino, vodila je tudi ob polčasu s 56:50. Odlično je vstopila tudi v drugi polčas in po trojki Maksa Strusa povedla za devet (61:52), nato je sledil nerazumljiv mrk.

Kelti so naredili delni izid 18:0 (70:61) ter v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo devetih točk, ki je niso več zapravili. Prednost so gostje v sklepnem delu še povišali in serijo konferenčnega finala brez težav popeljali v peto tekmo.

Vrhunci četrte tekme:

S 33 točkami je bil najboljši strelec tekme Jayson Tatum. Zbral je še 11 skokov in sedem asistenc. Jaylen Brown je dodal 17 točk, Grant Williams 14, Al Horford 12, Marcus Smart pa 11 točk. Pri Miamiju je bil ponovno najučinkovitejši Jimmy Butler z 29 točkami in devetimi skoki.

“Izgubljali smo z 0:3, vendar si pred odločilno tekmo nismo naložili preveč pritiska. Poskušamo iti v vsako tekmo posebej. Nocoj nismo razmišljali o štirih zaporednih zmagah, le poskušali smo rešiti našo sezono in to smo tudi storili,” je po prvi zmagi proti Vročici povedal Tatum.

Keltom ne kaže dobro

Kljub zmagi je pred Bostonom še dolga pot. Zgodovina pravi, da predolga. Za zdaj se v zgodovini lige NBA še ni pripetilo, da bi ekipa, ki je zaostajala z 0:3, zmagala po sedmih tekmah.

V finalu zmagovalca vzhoda že čakajo prvaki zahodne konference Denver Nuggets, katerih član je tudi Slovenec Vlatko Čančar. Denver je namreč s 4:0 v zmagah na krilih izjemnih predstav Nikole Jokića, ki je postal tudi najkoristnejši igralec (MVP) končnice zahoda, izločil Los Angeles Lakers.