Niz Memphisa se nadaljuje, derbi po zaslugi Grka Bucksom

Košarka 14. Jan 20226:32 > 7:26 0 komentarjev
Največ zaslug za zmago Milwaukeeja ima Giannis Antetokounmpo. Foto: Jeff Hanisch - USA Today Sports via Guliver

Liga NBA se je ponoči nadaljevala s petimi tekmami. Do enajste zmage v nizu so prišli košarkarji Memphisa, ki so doma ugnali ugnali Minnesoto (116:108). Obračun dveh kandidatov za naslov, Golden Statea in Milwaukeeja, so dobili slednji (118:99). Do zmage tudi Denver z Nikolo Jokićem.

Še enajsto zmago zapored so vknjižili košarkarji Memphisa. Grizliji so zadnji poraz doživeli lani tik pred božičem, z izvrstnimi rezultati na prelomu leta pa so se prebili že do tretjega mesta Zahoda. Za zmago nad Minnesoto (116:108) ima največ zaslug Desmond Bane (21 točk), blestel je tudi John Konchar, ki je 15 točkam dodal še 17 skokov.

Veliko pozornosti je bil deležen obračun aktualnih prvakov iz Milwaukeeja in ene najbolj vročih ekip sezone, Golden Statea. Ob podpovprečni predstavi Stepha Curryja (12 točk, met za tri 2/6) so bili bojevniki tokrat brez možnosti. Bucks so večino dela opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z neverjetnih 77:38. Prvo ime tekme je bil kdo drug kot Grk Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel tretjega trojnega dvojčka v sezoni. S 30 točkami, 12 skoki in 11 asistencami v le 29 minutah in 58 sekundah je poskrbel za zmagovalno vrnitev trenerja Bucks Mikea Budenholzerja iz covidnih protokolov.

Zmag sta se veselila še New Orleans in Oklahoma City, zadnja je presenetila Brooklyn. Pri Thunder sta blestela Shai Gilgeous-Alexander (33 točk, 10 skokov, 9 asistenc) in Luguentz Dort (27 točk). Za Nets je največ prispeval James Harden (26 točk, 7 skokov, 9 asistenc). Odlično predstavo pa je znova prikazal Denver. Nuggets so visoko (140:108) premagali Portland, prvo ime srečanja pa tokrat ni bil Nikola Jokić. Srbski zvezdnik je dosegel 20 točk, 8 skokov in 7 asistenc, še točko več pa je dodal Will Barton.