Dončić blestel ob Čančarjevem obisku v Dallasu

Košarka 19. Nov 20226:26 1 komentar
Luka Dončić in Vlatko Čančar. Foto: guliverimage

Luka Dončić je po tekmi počitka ponovno zablestel. Tokrat je ob zmagi Dallasa proti Denverju Vlatka Čančarja zabeležil nov trojni dvojček. Dosegel je 33 točk, 11 asistenc in 12 skokov. Zajetno minutažo je dobil tudi Čančar, ki je v 23 minutah vpisal 8 točk.

Luka Dončić ni nastopil na domači tekmi Dallasa proti Houstonu, ki so jo Mavericks izgubili. Tokrat se je vrnil v postavo in znova navdušil s trojnim dvojčkom. Dosegel je 33 točk, ob tem zadel 11 od 22 metov ter 2 od 7 za tri točke. Dallas se je z deveto zmago in ob šestih porazih na lestvici zahodne konference izenačil s tokratnim nasprotnikom, za katere pa najkoristnejši košarkar zadnjih dveh sezon Nikola Jokić ni zaigral.

23 minut je tako odigral Vlatko Čančar, ob tem pa vpisal 8 točk, 2 asistenci, skok in ukradeno žogo. Trener Denverja Mike Malone je vprašal slovenskega reprezentanta, kako ustaviti Luko Dončića, za katerega je imel precej komplimentov: “Ko gledaš tekme, je kot da bi gledal grozljivko. Tako je dober, da te je kar strah.”

Za Dončića je to trojni dvojček številka 50 v karieri. Postal je šele deseti košarkar s tem dosežkom v zgodovini lige NBA. To mu je uspelo kot drugemu najmlajšemu: prej je do petdesetice prišel le legendarni Oscar Robertson, ki je bil dobrih 200 dni mlajši od Luke.

Dončić je znova čaral na parketu, po spletu je zaokrožila predvsem izjemna podaja do Christiana Wooda.

Na tribunah pa je svojega sina spremljal tudi Saša Dončić, ki se te dni mudi v Dallasu.

Nov poraz je vknjižil Chicago Gorana Dragića. V napeti končnici je bil s 108:107 boljši Orlando. Dragić je v 16 minutah prispeval le 1 točko, zato pa je dodal tudi 4 asistence in 2 skoka. Chicago je na 16 tekmi v sezoni že desetič izgubil, ima zgolj šest zmag.

Philadelphia je na derbiju vzhoda s 110:102 ugnala Milwaukee, Memphis je bil boljši od vroče Oklahome, Boston od New Orelands, Golden State pa so na domačem parketu ugnali New York. Lepe zmage proti Phoenixu se je veselil tudi Utah, ki še naprej preseneča. Tokrat so bili boljši s 134:133, 38 točk za zmagovalce je dosegel Lauri Markkanen. Pri poražencih jih je 49 nasul Devin Booker.