Ob vrnitvi Irvinga sramoten poraz Dallasa v Salt Lake Cityju

Košarka 2. Jan 20247:00 1 komentar
Dončić Irving

Košarkarji Dallasa so ponoči gostovali pri Utah Jazz. Pozitivna novica za navijače Mavericksov je vrnitev Kyrija Irvinga, negativna pa predstava v Salt Lake Cityju. Domačini so slavili s kar 127:90. To je dvanajsti najhujši poraz Dallasa v rednem delu sezone v zgodovini franšize.

Luka Dončić je ob porazu prispeval 19 točk in podelil 14 asistenc. Ne navdušuje njegov met iz igre, zadel je 6 od 20 poizkusov, 3 od 13 za tri točke.

V prvi četrtini je bila tekma še izenačena, v vodstvu je bil tudi Dallas. A po polovici prvega dela tekme je Utah pobegnil, Dallas pa se do konca obračuna ni več uspel pobrati.

Na koncu je Utah slavil s kar 127:90. Tekma je v zadnji četrtini povsem ušla iz vajeti. Dallas je vse do zadnje četrtine držal priključek, zaostanek je zanašal dobrih deset točk, v četrti četrtini pa je sledil dokončen “propad sistema”.

Pri Dallasu se je po 12 tekmah odsotnosti vrnil Kyrie Irving, ki ni uspel preprečiti “sramote” v Utahu. Dosegel je 14 točk. Pri gostih sta bila dvomestna še Jaden Hardy, ki je prispeval 17 točk, in Dereck Lively, ki jih je dodal 10.

Luka Dončić

Ekipi sta se pomerili že pred slabim mesecem dni. Takrat je bila zgodba povsem drugačna. Mavericksi so nasprotnika odpihnili s 147:97. To je bil drugi najvišji poraz Utaha v zgodovini, maščevanje pa je očitno uspelo.

Za Dallas je to petnajsti najhujši poraz v zgodovini, dvanajsti najhujši v rednem delu sezone. Luka Dončić je v ligi NBA sicer doživel že tri hujše poraze. V končnici leta 2020 je Los Angeles slavil s kar 154:111, Brooklyn je leta 2019 Dallas ugnal s 127:88, Golden State pa v sezoni 2021/22 s 130:92. Najvišja razlika, s katero je Dallas izgubil tekmo, ostaja 58 točk iz sezone 1992/93, ko je bil s 139:81 boljši Sacramento.