Porazna uvodna četrtina ni ustavila Luke in Dallasa

Košarka 29. Okt 20216:39 > 7:58 0 komentarjev
Luka Doncic

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA dobili teksaški derbi proti San Antonio Spurs s 104: 99 in na svoji četrti tekmi sezone vpisali še tretjo zmago. V vrstah zmagovalcev je bil strelsko znova najbolj razpoložen Luka Dončić, ki je dosegel 25 točk.

Slovenski košarkar je tokrat na parketu preživel 34 minut, iz igre pa metal 11-19 (za tri točke 3-8, prosti meti 0-3). Poleg 25 točk je tokrat v svojo statistiko vpisal še pet podaj in tri skoke ter blokado, imel pa je tudi kar sedem izgubljenih žog.

Slovenski zvezdnik je zadnji koš dosegel štiri minute pred koncem, ko je zadel za vodstvo s 100:90. Prednosti njegova ekipa ni več zapravila, čeprav so se gosti minuto pred koncem približali na le tri točke zaostanka (102:99). Zasuk sta preprečila Reggie Bullock in Dorian Finney-Smith (14 točk, 8 skokov), ki sta zadela po en prosti met in postavila končni izid.

Domači košarkarji, ki zaradi poškodbe hrbta niso mogli računati na Kristapsa Porzingisa, so tekmo sicer začeli izredno slabo, saj so gosti že v prvi četrtini vodili z 20 točkami razlike (25:5), a ritem naposled ujeli v drugi četrtini in izničili zaostanek. Še v tretji četrtini so bili večinoma par točk v zaostanku, po izidu 86:84 v zadnji četrtini pa tudi po zaslugi igralcev s klopi niso več izpustili vodstva.

Jalen Brunson je bil z 19 točkami drugi strelec Dallasa, Maxi Kleber pa je 12 točkam dodal 10 skokov. Pri gostih je bil s 23 točkami, 10 skoki in osmimi podajami najbolj razpoložen Dejounte Murray.

“Če ne bi dobro igrali v obrambi, bi tekmo izgubili. Dobro se mi zdi, da se lahko zanašamo nanjo,” je po tekmi dejal trener Dallasa Jason Kidd, pritrdil pa mu je tudi Kleber. “Če nam ne gre pri metu, smo dovolj nadarjeni, da igramo dobro v obrambi. Če bomo v tem konsistentni, se nam za naš met ni treba bati.”

Košarkarji Dallasa bodo na parket znova stopili že v noči na soboto, ko bodo gostovali pri Denverju Vlatka Čančarja.

Utah ostaja neporažen

Košarkarji Utah Jazz so v Houstonu odpravili Rockets s 122:91 in so ostali edina neporažena ekipa lige, saj je Memphis po podaljšku v gosteh odpravil Golden State s 104:101. Ja Morant je za zmagovalce dosegel 30 točk, Stephen Curry pa 36 za gostitelje ob njihovem prvem porazu v novem tekmovalnem obdobju. Slednje velja tudi za igralce Bulls, New York je namreč zmagal v Chicagu s 104:103.

Na drugih tekmah je Philadelphia s 110:102 premagala Detroit, pri čemer je Joel Embiid za domače zbral 30 točk in 18 skokov, Washington, pri katerem so štirje igralci presegli 20 točk (največ jih je dosegel Bradley Beal – 27), je ugnal Atlanto s 122:111, pri slednji je John Collins zbral 28 točk in 12 skokov.