Prvaki v ‘sedlu’, Čančar brez dela

Liga NBA 28. Maj 20217:20 0 komentarjev

Los Angeles Lakers in Denver Nuggets sta v dobrem položaju za napredovanje, potem ko sta obe ekipi v seriji sinoči povedli z 2-1. Jezerniki so s 109:95 ugnali Phoenix, Čančarjev Denver pa je bil s 120:115 boljši od Portlanda.

Pri prvakih se je spet vse vrtelo okoli trojice LeBron James, Anthony Davis in Dennis Schröder. Center ekipe Lakers Davis je bil prvi strelec domačih, zbral je 34 točk in temu dodal še 11 skokov, James je dodal 21 točk (9 asistenc), nemški organizator igre pa je vpisal 20 točk.

Mlada ekipa sonc je stik držala le v prvem polčasu, tretjo četrtino so Lakers pred skoraj 6000 gledalci dobili za deset in se odlepili. Pri Phoenixu je največ točk dosegel Deandre Ayton (22 + 11 skokov), 19 jih je dodal Devin Booker. Četrto tekmo spet gosti Staples Center in sicer v nedeljo ob 21.30 uri.

Tudi Denverju je uspelo vpisati še drugo zaporedno zmago in proti Portlandu povesti z 2-1. Žal tokrat slovenski reprezentant Vlatko Čančar ni dobil priložnosti, da se izkaže, se je pa zato glavni kandidat za nagrado MVP, Nikola Jokić. Srbski orjak je tekmo v Oregonu pred 8000 gledalci sklenil s 36 točkami in 10 skoki.

Pri Blazers je že kar standardno najboljši posameznik Damian Lillard. Tokrat se je ustavil pri 37 točkah, a bo v nadaljevanju serije potreboval pomoč soigralcev, če želi izločiti favorizirane tekmece iz Kolorada. Serija ostaja v Portlandu, kjer bo naslednja tekma že jutri ob 22. uri.