S “holivudskim” vložkom odločilno zablestel še Curry

Košarka 10. Maj 20227:48 > 7:56 0 komentarjev

Golden State Warriors so v noči na torek tesno ugnali Memphis Grizzlies (101:98) in v seriji povedli s 3:1. Gostje so bili kljub odsotnosti Jaja Moranta blizu zmagi, a se je pol minute pred koncem z inteligentno potezo izkazal Stephen Curry in pretental sodnike, kar se je naposled izkazalo za ključno. Na 2:2 so izid izenačili košarkarji Boston Celtics, ki so s 116:108 v gosteh ugnali Milwaukee Bucks.

Nobena od ekipa na drugi tekmi v San Franciscu tokrat v napadu ni blestela. Obe moštvi sta iz igre metali približno 40 odstotno, izza črte se je odstotek vrtel pri 25. Dvoboj je bil vseskozi izjemno izenačen, največja razlika na tekmi je bila 12 točk v korist Memphisa na začetku zadnje četrtine, ki je sicer vodil vse od začetka do zadnje minute!

S črte prostih metov je prvič Bojevnike v vodstvo popeljal Stephen Curry, ki je bil 45 sekund pred iztekom časa dvakrat natančen s črte prostih metov za 94:93. Nato je odločilno prispeval še na obrambni strani parketa, kjer je izjemno drago prodal najmanjši dotik Desmonda Bana v boju za odbito žogo. Zvezdnik Golden Stata je poletel s parketa, sodniki so nasedli in dosodili osebno napako v napadu.

Znova je bilo po tekmi v ospredju debat t.i. “flopanje”, kot simuliranje imenujejo čez lužo. Spomnimo, tudi po zadnji tekmi Dallasa je bila to glavna tematika. Curry je darilo pograbil z obema rokama in zadel tudi oba prosta meta. Golden State je zadnjih 11 točk dosegel na enak način – z izvajanjem prostih metov.

Osebna napaka Bana nad Curryjem:

Curry je bil z 32 točkami prvi strelec tekme, (met iz igre: 10/25; prosti meti: 8/9), podelil je še osem asistenc. 17 točk je dodal Andrew Wiggins. Pri Memphisu je bilo breme ob odsotnosti Jaja Moranta, ki je na tretji tekmi staknil poškodbo kolena, razporejeno med več košarkarjev, 21 točk je vpisal Jaren Jackson, 19 Tyus Jones in 17 Kyle Anderson.

Boston letel v zadnji četrtini

Tudi Košarkarji Boston Celtics so slavili po preobratu v zadnji četrtini, ki so jo dobili s kar 43:28. Junak večera je bil 35-letni veteran Al Horford, ki je delni izid 10:0 za izenačenje zaključil z zabijanjem kljub kritju Giannisa Antetokounmpa in hkrati izsilil še osebno napako.

Zabijanje Horforda:

Horford in Jayson Tatum sta za goste vpisala 30 točk, od tega jih je Horford v zadnjem delu dosegel 16 in prvi zvezdnik Bostona 12. Kelti so bili v tem delu tekme skoraj nezgrešljivi. Iz igre so zadeli kar 16 od 19 metov, od tega za tri točke štiri od pet.

Giannis je bil s 34 točkami prvi strelec in z 18 skoki prvi skakalec tekme. Močno je tokrat razočaral Jrue Holiday, ki je za 16 točk iz igre zadel le pet od 22 metov.