
Nadaljuje se nepredvidljivo obdobje lige NBA. Tudi Boston ne bo ubranil naslova. V drugem krogu končnice ga je namreč s 4:2 v zmagah izločil New York.
Zadnja ekipa, ki je uspela ubraniti naslov NBA Prvaka, je Golden State, ki mu je to uspelo v sezonah 2016/17 in 2017/18. Sledil je poraz Bojevnikov v finalu proti Torontu, nato so prvaki postali košarkarji Los Angeles Lakers, pa Milwaukee, znova Golden State leta 2022, sezono kasneje Denver, lani Boston.
V finalu vzhodne konference se bosta tako udarila New York in Indiana. Moštvi sta v velikem finalu nazadnje nastopili pred 26 oziroma 25 leti. New York je leta 1999 izgubil proti San Antoniu po petih tekmah, Indiana leto kasneje proti Lakersom po šestih. Pacersi naslova prvaka lige še sploh nimajo, Knicksi imajo dva (1970, 1973).
Na zahodu je v konferenčnem finalu že Minnesota, ki še nikoli ni zaigrala v velikem finalu lige NBA. Drugega finalista konference bomo dobili jutri, na sedmi tekmi med Oklahomo in Denverjem.
Če bo Denver izpadel, lahko z gotovostjo rečemo, da bomo dobili še sedmega različnega dobitnika šampionskega prstana zapored.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!