V New Yorku odigrali evroligaško partijo

Košarka 11. Mar 20247:22 0 komentarjev

V ligi NBA je bilo v noči na ponedeljek devet obračunov, derbi večera je bil v Los Angelesu, kjer je Clipperse s 124:117 ugnal Milwaukee. Nenavadno tekmo so videli v New Yorku, kjer je Philadelphia slavila z 79:73.

Zvezdniški dvojec Damian Lillard in Giannis Antetokounmpo je Clippersom nasul kar 69 točk. Prvi je dosegel 35 in drugi 34 točk, oba pa sta imela dvojnega dvojčka z asistencami. Giannis jih je podelil enajst in Lillard 10, ob tem pa sta imela oba še sedem skokov.

Težko bi si torej bolje porazdelila breme. Celo prvič po letu 1980 sta imela soigralca na eni tekmi vsaj 30 točk in 10 asistenc. Izjemna sta bila predvsem v zadnji četrtini, ko sta zadela ali asistirala za kar 31 zaporednih točk.

“Mislim, da smo vse boljši. Na začetku je veliko ljudi menilo, da se bo ta klik zgodil v trenutku. Mislim, da bo vedno trajalo nekaj časa, preden se dva tako dominantna igralca naučita igrati skupaj,” je po tekmi glede naveze z Giannisom dejal Lillard.

Domači so sicer pogrešali dva ključna člana, Kawhija Leonarda in Paula Georga, da je dvoboj ostal izenačen pa je s klopi 26 točk prispeval Norman Powell.

V New Yorku le 150 točk

V ligi NBA je zadnje obdobje postalo normalno, da ekipe dosegajo tudi po 130 in 140 točk na tekmo. Pravo nasprotje so videli gledalci v Madison Square Gardnu, kjer je Philadelphia slavila z 79:73, rezultatom po vzoru odločilnih tekem evrolige.

Prvi strelec 76ersov je bil Kelly Oubre z 18 točkami, za Kratkohlačnike jih je 19 vpisal Jalen Brunson, ki se je vrnil po tednu odsotnosti zaradi poškodbe, a iz igre je metal le 6/22.

Ob polčasu so gostje vodili s 37:31, kar je pogosteje izid prve četrtine. V ligi NBA je bilo do odmora zadnjič tako malo točk doseženih leta 2019, ko je Portland vodil s 34:31.

Na obeh straneh je bilo sicer odsotnih precej pomembnih košarkarjev. Od Joela Embiida pri Philadelphii, do Juliusa Randla, OG Anunobyja in Mitchella Robinsona pri domačih.