Vodilna Milwaukee in Denver do zmag brez Slovencev

Košarka 20. Mar 20237:19 0 komentarjev

V ligi NBA sta vodilni ekipi obeh konferenc Milwaukee in Denver vpisali novo zmago. Ob tem nista zaigrala ne Goran Dragić ne Vlatko Čančar.

Denver je bil po novem trojnem dvojčku Nikole Jokića, ki je končal pri 22 točkah, 17 skokih in 10 asistencah, s 108:102 boljši od Brooklyna. Za Srba je bil to že 28. trojni dvojček v sezoni. Košarkarji iz Kolorada so po negativnem nizu štirih zaporednih porazov zdaj dobili dve od zadnjih treh tekem in ostajajo na vrhu zahodne konference s prednostjo petih zmag pred Sacramentom in Memphisom. Vlatko Čančar ob tokratni zmagi ni dobil priložnosti za igro.

Enako je bilo z Goranom Dragićem, ki se še naprej ubada s poškodbo. Milwaukee ga ni potreboval: s 118:111 je premagal Toronto. Tako kot Jokić je tudi prvi zvezdnik Buckson Giannis Antetokounmpo prispeval trojni dvojček: 22 točk, 13 skokov in 10 asistenc. S 17 točkami v zadnji četrtini se je izkazal tudi Brook Lopez.

Oklahoma je na domačem parketu s 124:120 presenetila Phoenix kljub 46 točkam Devina Bookerja. S 40 na svojem računu mu je odgovoril Shai Gilgeous-Alexander. Miami je bil boljši od Detorita (112:100), do zmag pa sta prišli tudi obe ekipi iz Los Angelesa. Clippersi so premagali Portland (117:102), Lakersi pa Orlando (111:105).