Young fantastično, Charlotte šokiral Curryja in druščino

Košarka 15. Nov 20216:41 > 6:46 1 komentar
Steph Curry je z Warriors doživel šele drugi poraz v letošnji sezoni. Foto: Guliverimage

V noči na ponedeljek je bilo v ligi NBA odigranih sedem tekem. Večer brez Slovencev (Vlatko Čančar za Denver spet ni zaigral) je zaznamovala izvrstna predstava Traea Younga proti aktualnim prvakom lige, sršeni iz Charlotta pa so Golden Stateu zadali šele drugi poraz v sezoni.

Obračun med Atlanto in Milwaukeejem je zaznamoval Trae Young. Američan, ki je po menjavi Dallasa in Atlante v naboru leta 2018 postal član Hawks, je bil zelo blizu trojnega dvojčka. V manj kot 32 minutah je dosegel 42 točk, 10 asistenc in 8 skokov. S tem je zasenčil tudi lanskega najboljšega igralca finala, Grka Giannisa Antetokounmpa. Ta je za Bucks prispeval 26 točk, 5 skokov in 6 asistenc, a je Atlanta gladko in visoko slavila (120:100).

Še precej bolj presenetljiva pa je zmaga Charlotta nad Golden Stateom. Sršeni so Warriors zadali šele drugi poraz v letošnji sezoni, prvega po sedmih zaporednih zmagah! Tekma je bila sicer izenačena do samega finiša, ki je nato pripadla franšizi Michaela Jordana (106:102). Največ je prispeval Miles Bridges (22 točk, 8 skokov).

Phoenix in Brooklyn sta prišla do pričakovanih (visokih) zmag, ob nizkem rezultatu se novega uspeha veselijo tudi v Chicagu. Že zvečer so do zmage nad Spurs prišli Los Angeles Lakers (114:106), San Antoniu ni pomagalo niti 22 točk, 10 skokov in 10 asistenc Dejounteja Murrayja. Za Jezernike je Anthony Davis prispeval 34 točk in kar 15 skokov.

Denver pa je (znova brez Vlatka Čančarja) doma ugnal Portland za kar 29 točk razlike. Fantastična tekma je znova za srbskim zvezdnikom Nikolo Jokićem, v manj kot 28 minutah sta mu le po en skok in asistenca zmanjkala do trojnega dvojčka (28 točk, 9 skokov, 9 asistenc).

Denver bo danes ponoči (ob 2. uri po slovenskem času) gostoval v Dallasu pri Luki Dončiću.