Zgodovinski večer za Dončića, blestel tudi Dragić

Košarka 3. Nov 20225:00 0 komentarjev
Luka Doncic MVP

Tokratni večer je bil z vidika slovenskih igralcev izjemno uspešen. Ključno vlogo pri zmagi svojih ekip sta imela tako Luka Dončić kot tudi Goran Dragić. Dončić je še na sedmi zaporedni tekmi na začetku sezone dosegel več kot 30 točk, kar je v zgodovini lige NBA uspelo le trem igralcem, Dallas pa je na koncu premagal Utah (103:100). Dragić pa je bil še na drugi zaporedni tekmi eden ključnih igralcev Chicaga, ob zmagi nad Charlottom je prispeval 16 točk.

Čeprav je Luka Dončić na začetku sezone prikazal izjemne napadalne predstave, so Dallas Mavericks v noči na četrtek proti Utah Jazz vstopili z izkupičkom treh zmag in treh porazov. Dallas je znova lovil prvi zaporedni zmagi v tej sezoni. Po še enem počasnem začetku so Mavericksi to storili v American Airlines Centru, saj so v drugem polčasu poskrbel za preobrat in Utah Jazz premagali s 103:100. Za Dallas je bila to četrta zmaga v sezoni, za košarkarje Utaha pa tretji poraz.

Dončić je bil s 33 točkami, petimi skoki, 11 asistencami in dvema ukradenima žogama znova prvo ime srečanja. Iz igre je zadel 12 od 20 metov, od tega 2 od 6 izza črte za tri točke. To je bila Dončićeva sedma zaporedna predstava z več kot 30 točkami. Postal je prvi igralec, ki mu je to uspelo po Wiltu Chamberlainu v sezoni 1962-63. Skupno se je to v zgodovini lige NBA zgodilo le štirikrat: enkrat je ta dosežek uspel Jacku Twymanu (1959-60), dvakrat Chamberlainu (1959-60, 1962-63) in zdaj enkrat Dončiću.

Slovenskemu zvezdniku sta pri zmagi pomagala Christian Wood in Spencer Dinwiddie. Wood je v 23 minutah s klopi dosegel 21 točk in 10 skokov, Dinwiddie pa 20 točk, 4 skoke, 5 asistenc in 4 ukradene žoge.

Kljub temu da so Mavericksi kar dvakrat zaostajali z dvomestnim številom točk, so tokrat pokazali pravi karakter in se vsakič vrnili v igro. Košarkarji Dallasa so zadeli le 11 od 38 metov za tri točke (28,9 %), vendar so skupno iz igre metali 50 %, hkrati bili uspešnejši v raketi (60:48), kar je bilo ključno za preobrat.

Dwight Powell je vnesel veliko energije s klopi, saj je v 19 minutah dosegel devet točk, pet skokov, eno blokado in eno ukradeno žogo. V tem omejenem času je bil daleč najboljši v ekipi, saj je imel v statistiki plus/minus +25. Potem ko je sezono začel zakopan na klopi, je bilo za Dallas prijetno presenečenje, da si je Powell ponovno izboril svojo vlogo v ekipi.

Potem ko so se Mavericksi na zadnjih nekaj tekmah imeli veliko težav v obrambi, so tokrat zmagali v obrambi, saj so prisilili Utah v 17 izgubljenih žog. Jordan Clarkson in Collin Sexton sta bila najboljša pri Utahu z 22 oziroma 19 točkami.

Reggie Bullock, ki do samega zaključka ni vpisal točke, je le 35 sekund pred koncem zadel svoj prvi met – met za tri točke iz kota, s katerim so Mavericksi povedli s 103:98, kar je v bistvu odločilo tekmo. Trener Jason Kidd je pohvalil ekipo, da je zaupala Bullocku, čeprav na prvih sedmih tekmah ni dobro metal.

Košarkarji Dallasa bodo znova na delu v noči na soboto, ko se bodo pomerili s Torontom.

Dragić blestel še drugi zaporedni večer

Goran Dragić je bil še drugi zaporedni večer eden najboljših posameznikov v ekipi Chicago Bulls. Slovenski organizator igre je bil s 16 točkami drugi najboljši strelec ekipe, hkrati pa je v statistiko vpisal še tri skoke in tri asistence.

Sicer pa je bil pri Chicagu izjemno razpoložen Javonte Green, ki je je dosegel 17 točk (ob metu 7/7). Prav Green in Dragić sta bila ključna igralca s klopi, Bulls pa so na koncu premagali Charlotte Hornets s 106:88.

Patrick Williams je dosegel 16 točk, Nikola Vučević je dodal 14 točk in 13 skokov, Chicago pa je dosegel drugo zaporedno zmago, čeprav sta imela zvezdnika DeMar DeRozan in Zach LaVine slab večer.
Rezervisti Chicaga, ki sta jih vodila Green in slovenski organizator, so klop Charlotta premagali z 49:28.

Pri gostih je bil najbolj razpoložen Kelly Oubre Jr. s petimi trojkami in 24 točkami. Mason Plumlee je dosegel 11 točk in 13 skokov.

LaVine, ki je prvič v tej sezoni igral drugič zapored, je za Chicago dosegel 10 točk (met 4/16 iz igre). DeRozan je tekmo končal z skromnimi devetimi točkami v sezoni.

Biki so v tretji četrtini s serijo 13:2 prevzeli nadzor nad tekmo in 1:24 minute pred koncem povedli s 84:68, ko je Derrick Jones Jr. zadel dva prosta meta.

Charlotte je izgubil četrtič na zadnjih petih tekmah. Sršeni so imeli slab met za tri točke (7/32). Do zmage so prišli tudi Los Angeles Lakersi, ki so bili po podaljšku boljši od New Orleansa. Memphis je na dvoboju dveh ekip z vrha zahodne konference premagal Portland.