Cedevita Olimpija in Krka brez težav, v prednosti še Helios in Šenčur

Košarka 4. Maj 202422:14 > 22:14 1 komentar
Zoran Dragić

Z zmago Šenčurja proti Iliriji (75:67) se je v dvorani Tivoli začela končnica lige Nova KBM. Slavila pa je druga ljubljanska ekipa, Cedevita Olimpija je na prvi tekmi odpihnila Šentjur s 108:78. Helios je bil s 100:86 boljši od Podčetrtka, Krka pa od škofjeloškega LTH Castings 98:74. Ekipe igrajo v seriji na dve zmagi.

Košarkarji Cedevite Olimpije, ki branijo naslov prvaka, so se ligi Nova KBM pridružili v končnici, izbranci Zorana Martića pa lovijo 21. naslov državnih prvakov za ljubljanski klub. V četrtfinalu se Ljubljančani merijo s Šentjurjem, ki je bil v rednem delu sedmi.

Gostje so že v petek potrdili status favorita in dosegli visoko zmago, napredovanje pa lahko v seriji na dve zmagi potrdijo že 7. maja, ko bodo ob 20.30 današnje tekmece gostili v dvorani Tivoli.

Stotico so gostje dosegli v 35. minuti, ustavili so se pri 108 točkah. Največ, 20, jih je dosegel Zoran Dragić, najboljši strelec tekme je bil še z eno več pri domačih Nejc Zupan.

Zoran Dragić, Zoran Martić

Šenčur je zasluženo prišel do zmage proti Iliriji, saj je v Tivoliju vodil od prve do zadnje minute. V prvem polčasu je izkoristil slab met domačih z razdalje (trojke 1:17 v 1/2) in si priigral 15 točk naskoka, v drugem delu pa je zdržal oziroma odbile vse poskuse Ilirije, ki je zgrešila kar 14 prostih metov in doživela šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah. V vrstah Šenčurja je izstopal Alen Malovčić z 22 točkami in 15 skoki (indeks 34), za domače pa je 18 točk zbral Sergej Macura (7 skokov).

Slavil je tudi Kansai Helios, ki je bil na prvi tekmi serije proti Podčetrtku boljši s 100:86, prve tekme četrtfinala pa je z zmago proti škofjeloškemu LTH Castingsu odprla Krka, najboljša ekipa rednega dela lige Nove KBM (98:74). Krka je večino tekme odigrala z osmimi igralci, vseeno pa je zasluženo in prepričljivo premagala zasedbo Luke Bassina, ki je doživela sedmi poraz na zadnjih devetih tekmah lige Nova KBM. V drugi četrtini so izbranci Gašperja Okorna obrnili zaostanek nekaj košev v vodstvo 46:38, v tretjem delu igre pa so dokončno strli odpor gostov. Šest igralcev Krke je imelo dvomestno število točk – največ jih je dosegel Miha Cerkvenik (20 točk, met iz igre 8:9, 6 skokov, 5 podaj, indeks 29), drugi najvišji statistični indeks (20) pa sta si delila Robert Jurković z 18 točkami (trojke 3:4) in Miha Škedelj za 11 točk in 12 skokov.

Krka – LTH Castings 98:74 /1:0/

Opomba: Igra se na dve zmagi. Druge tekme bodo 7. in 8. maja, morebitne tretje pa 10. in 11. maja.