Luka Dončić nasmejan iz olimpijskega mesta

Košarka 26. Mar 20246:17 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas Mavericks so, po četrtkovi zmagi nad Utahom doma, zdaj ekipo Jazz ugnal še v gosteh (115:105). Luka Dončić je prispeval trojni dvojček in ob tem zbral 29 točk.

Zmagovalca v olimpijskem Salt Lake Cityju, ki je zimski praznik športa gostil leta 2002, je odločila zadnja četrtina, v katero sta moštvi vstopili poravnani (88:88).

Osem od devet

Dallas je strnil vrste v obrambi, dovolil le še 17 točk, naveza Kyrie Irving – Luka Dončić je “stopila na plin” in Dallas tako iz Utaha odhaja s pomembno zmago v boju za neposredno uvrstitev v končnico. Teksašani so na zadnjih devetih tekmah zmago slavili kar osemkrat.

Luka tokrat ni bil tako zelo razpoložen, zadel le 2 trojki od 11 poskusov (10 od 24 iz igre), pa vseeno dosegel že 75. trojni dvojček v svoji NBA karieri. V 41 minutah na parketu je Ljubljančan vpisal 29 točk, 12 ujetih žog in 13 asistenc.

Z naslednjim “triple-double” učinkom bo na večni lestvici po tem statističnem parametru na 8. mestu ujel Jamesa Hardna. K zmagi Dallasa je 27 točk prispeval Irving, najboljši strelec tekme pa je bil Finec Lauri Markkanen (34 točk).

Zdaj v Sacramento

Irving je po tekmi pohvalil tandem dveh velikanov pod obročem Danela Gafforda in Derecka Livelyja ter ju označil za “razkošje”. Po današnji zmagi je že jasno, da bo imel Dallas v tekoči sezoni več zmag kot porazov.

Poleg tega so se Mavericks spravili na delitev 6. mesta zahoda s Sacramentom. Če bi se po koncu rednega dela sezone uvrstili med najboljših šest, bi to franšizi iz American Airlines Arene prineslo neposredno uvrstitev v končnico.

Dončić in druščina se zdaj podajajo na zahod, kjer bodo odigrali dve zaporedni tekmi prav proti neposrednim tekmecem Sacramentu. Prvo že danes ponoči ob 3. uri, drugo pa v soboto zgodaj zjutraj ob enakem času.