Nova pošastna predstava srbskega orjaka (VIDEO)

Košarka 22. Jan 20246:59 1 komentar
Nikola Jokić

Nov dan in nova mojstrovina srbskega centra v ligi NBA Nikole Jokića, ki je pri zmagi Denverja pri Washingtonu (113:104) dosegel kar 42 točk in 12 skokov, ni pa vknjižil novega trojnega dvojčka, saj sta mu v 36 minutah igre zmanjkali dve asistenci.

Srbski orjak, ki ima na zadnjih 15 tekmah lige NBA povprečje 25,3 doseženih točk, 11,1 skoka na tekmo in 8,7 asistenc, je na gostovanju v ameriški prestolnici na igrišču preživel 36 minut.

Pri odličnem metu iz igre 15/20 je kot rečeno dosegel kar 42 točk. Za tri točke ni metal, je pa iz 14 poskusov dodal še 12 prostih metov.

Na svoj račun je obesil še 12 skokov in osem asistenc, ukradel je dve žogi in podelil še dve blokadi, žoge ni izgubil. Dodajmo še, da je bil Denver v času, ko je bil Srb na igrišču, od domačega Washingtona boljši za 20 točk, na koncu pa so gostje slavili s 113:104.

Ko se košarka zdi zelo enostavna:

Srb je imel veliko pomoč tudi pri ekipnima kolegoma Jamalu Murrayu, Michaelu Porterju, oba sta prispevala 19 točk, pri gostih pa je bil z 17 točkami najučinkovitejši Kyle Kuzma.

Denver, ki še vedno ne more računati na poškodovanega Vlatka Čančarja, je zdaj pri 30 zmagah in 14 porazih. Na zahodu je to dovolj za tretje mesto. Pred njim sta le v tej sezoni odlična Minnesota in Oklahoma.

Porzingis junak Keltov

Vodilna ekipa lige NBA Boston Celtics je na krilih 32 točk Latvijca Kristapsa Porzingisa ter 21 Derricka Whita slavila zmago v Houstonu s 116:107.

“Na začetku sem imel na voljo veliko odprtih metov,” je dejal Porzingis, ki je v prvi četrtini dosegel 15 točk. “Zgrešil sem prva dva, a sem kljub temu vztrajal. Vedel sem, da mi bo bo prej ali slej steklo.”

Kelti so zmagali le dva večera za tem, ko jim je Denver prizadejal prvi domači poraz v sezoni. “Dobro se zavedamo, da si ne smemo privoščiti več porazov zaporedoma, če želimo osvojiti ligo. Imeli smo težak večer na domačem parketu proti Denverju, malo nam je zmanjkalo, a iz poraza smo se marsikaj naučili in danes to prenesli na igrišče,” je dodal Porzingis.

V Phoenixu je Kevin Durant dosegel 40 točk in popeljal sonca do zmage s 117:110 nad Indiana Pacers, ki so igrali brez poškodovanega zvezdnika Tyresa Haliburtona.

Devin Booker je k zmagi dodal 26 točk, Phoenix pa se je po zmagi z izkupičkom 24-18 na šestem mestu zahoda izenačil z Dallas Mavericks Luke Dončića.