Efes v Beogradu ubranil naslov prvaka

Evroliga 21. Maj 202219:50 > 21:24 0 komentarjev

Pred nami je zadnje dejanje 65. sezone košarkarske Evrolige. Tudi pred kamerami Sportkluba se bosta v velikem finalu najelitnejšega košarkarskega evropskega tekmovanja pomerila Anadolu Efes in madridski Real. Tekmo za tretje mesto je dobila Barcelona. S 84:74 je bila boljša od Olympiacosa.

Anadolu Efes – Real Madrid 29:34* (14:15, 15:19, -:-, -:-)

Druga četrtina:

V drugi četrtini je za tri točke končno začel zadevati tudi Real. Najprej je eno zadel Jeff Taylor, nato pa je s klopi navdušil nekdanji slovenski reprezentant Anthony Randolph z dvema zadetima metoma z razdalje.

Efes je vseeno držal priključek. Razpoložena sta bila predvsem Vasilije Micić in Shane Larkin. Američan je navduševal z atraktivnimi potezami, Srb pa z meti z razdalje. Po drugi četrtini je bil s 13 točkami najboljši strelec obračuna. Polčas pa se je tako končal z rezultatom 34:29 v korist Reala.

Prva četrtina:

Začetek tekme je bil precej počasen, v prvih napadih zaradi nervoze nismo videli košev. Obe ekipi sta veliko poizkušali z meti iz razadlje, ki pa niso bili uspešni. Prvi zadeti met iz igre je sledil po dveh minutah in pol, ko je bil natančen Adam Hanga za Real Madrid.

Izjemno je v prvi četrtini igral predvsem center Reala Eddy Tavares. Madridčanom namreč met za tri točke ni stekel, zato so poizkušali predvsem pod košem. Košarkar iz Zelenortskih otokov je tako prvo četrtino končal z 10 točkami in 7 skoki.

Real se je odlepil, nato pa je Shane Larkin prevzel igro Efesa v svoje roke s trojko in zadetim polaganjem ob prekršku. Turke je približal na točko zaostanka po prvi četrtini (15:14).

Ni bilo malo tistih, ki so pred začetkom zaključnega turnirja v Beogradu predvidevali, da se bosta v finalu letošnje sezone Evrolige pomerila Barcelona in Olympiacos. A to je bil račun brez Vasilija Micića, ki je v izdihljajih tekme s trojko v finale odpeljal turški Efes in trdoživega Reala, ki je v slogu svojih nogometnega brata po preobratu izločil Katalonce.

Stavnice pred tekmo v vlogo rahlega favorita postavljajo Real, a dejstvo je, da bo tekma sezone bržkone zelo izenačena. Malenkosti bodo odločale o tem, kdo bodo letošnji kralji košarkarske Evrope, odgovor pa skupaj poiščemo tudi s prenosom na Sportklubu.

V tekmi za tretje mesto so bili od Olympiacosa uspešnejši košarkarji Barcelone. MVP Evrolige Nikola Mirotić je dosegel 19 točk, izjemno je odigral tudi Nick Calathes z 9 točkami, 8 skoki in 13 asistencami. Kljub temu, da so Grki večino tekme zaostajali, so bili navijači Olympiacosa izjemno razpoloženi na tribunah v Beogradu.

Evroliga, zaključni turnir četverice (Beograd)