Olimpija na tekmi preobratov padla šele po drugem podaljšku

Eurocup 10. Nov 202122:25 > 11. Nov 2021 0:20
Jurica Golemac je bil na trenutke vse prej kot zadovoljen s predstavo svojih varovancev.

Cedevita Olimpija je na tekmi 4. kroga EuroCupa izgubila proti Ulmu z 99:96. Tekma je šla v dvojni podaljšek, na koncu pa so varovanci Jake Lakovića uspeli streti žilave Ljubljančane. To je drugi poraz na četrti tekmi v evropskem tekmovanju za Olimpijo.

Cedevita Olimpija je slabo začela tekmo, nato pa bolje nadaljevala. Po prvem polčasu je zaostajala za 17, vrhunska pa je bila nato tretja četrtina, ki so jo Ljubljančani dobili z 31:11.

Veliko drame je bilo ob koncu rednega dela, ko je Jacob Pullen naredil osebno napako nad Thomasom Klepeiszom, ki je zadel le enkrat in tekmo poslal v podaljšek. Podoben razplet je sledil tudi v dodatnem delu igre, le da se je v zadnjih sekundah reševala Olimpija.

V drugem podaljšku je bil Ulm veliko bolj zbran. Tekmo so dobili s 101:96. Pri domačih je bil najučinkovitejši Jaka Blažić s 23 točkami. Jacob Pulleb je dosegel 18, Edo Murić pa 17 točk. Za Cedevito Olimpijo je bilo usodnih predvsem 24 točk Blossomgama in 17 točk Christona.

Blažić je bil prvi strelec domačih.

Cedevita Olimpija – Ulm 96:101* (12:29, 19:19, 31:11, 9:12, 10:10, 15:20)

Prva četrtina:

V prvi četrtini je bila Cedevita Olimpija povsem nadigrana. Tekmo so odprli s štiriminutno sušo. Delni rezultat je bil 0:13, prvi koš za domače pa je dosegel Jaka Blažić s prostega meta. Tudi nadaljevanje ni bilo bolj obetajoče. Edo Murić je bil najbolj razpoložen, v prvi četrtini je dosegel 5 točk.

Druga četrtina:

Druga četrtina je bila rezultatsko povsem poravnana. Obe ekipi sta dosegli po 19 točk. Olimpija jo je začela veliko bolje kot prvo. Delni izid 8:1 je napovedal pozitivno obdobje za Ljubljančane, ki pa po minuti odmora Jake Lakovića znova niso našli pravih občutkov. Ulm je pobegnil na 20 točk, prednost ob polčasu pa se je ustavila pri 17-ih.

Tretja četrtina:

V tretji četrtini je Olimpija pokazala pravi obraz. Dobila jo je s kar 31:11 in po pol ure igre vodila za tri točke. Trojka Jacoba Pullna, ki je bil pod osebno napako, je napovedala preobrat zmajev, ki so četrtino začeli z delnim izidom 7:0. Razpoložena sta bila tudi Edo Murić in Jaka Blažić. Festvial trojk Cedevite Olimpije v tretji četrtini je napovedal zanimivo končnico, ki je po prvem polčasu ni bilo pričakovati.

Četrta četrtina

Ulm v prvih treh minutah zadnje četrtine ni dosegel nobene točke. Olimpija je pobegnila že na +8, kar je bila do tistega trenutka najvišja prednost Ljubljančanov, ki so Lakovića ponovno prisilili v minuto odmora. Slab niz Nemcev se je nadaljeval dalje. Do prvih točk so prišli po štirih minutah in pol igre v četrti četrtini.

Proti koncu četrtine so se zmaji znova ohladili. Met ni stekel. Ulm se je povsem približal in celo izenačil na 70:70. V zadnjo minuto tekme so Ljubljančani odšli s točko prednosti. Infarktna končnica je epilog dobila sekundo pred koncem, ko je Pullen z osebno napako Nemcem podaril dva prosta meta. Thomas Klepeisz, izvrsten izvajalec, je prvega zadel, drugega zgrešil in tekma je šla v podaljšek.

Podaljšek:

Cristiano Felicio je v podaljšku prevzel igro Ulma. Nekdanji košarkar Chicago Bulls je dosegel prva dva koša Nemcev. Tudi Semaj Christon je bil razpoložen, Ulm pa je pobegnil na šest. Nato je Olimpiji uspel neverjeten preobrat. Na začetku zadnje minute so še zaostajali za štiri točke, na koncu pa je Zach Auguste z zadetim prostim metom izsilil še drugi podaljšek.

Drugi podaljšek:

V drugem podaljšku je Ulm znova bolje začel in ušel že na sedem točk prednosti. Tokrat se Ljubljančani niso uspeli pobrati. Ulm je tekmo dobil s 101:96.

Jaka Laković in Jurica Golemac pred tekmo.

Po prvih treh tekmah z dvema zmagama

#related-news_0

Cedevita Olimpija je na dosedanjih treh tekmah evropskega pokala prikazala več različnih obrazov. Proti Gran Canarii se je vrnila po zaostanku za 16 točk in tako pokazala veliko borbenost. Ob domači zmagi nad francoskim Bourgom so Ljubljančani v drugem polčasu blesteli z dobro obrambo in hitrim kroženjem žoge, ki je vodilo do kopice odprtih metov izza črte, s katerimi so prerešetali nasprotnika. A nato v Bursi naleteli na fizično čvrstega nasprotnika, ki je z agresivnim pristopom povsem onemogočil Ljubljančane.