Omejena Dončićeva arabska zabava (VIDEO)

Košarka 7. Okt 202320:26 > 20:37 1 komentar

Štiri tedne po koncu svetovnega prvenstva in slabe tri tedne pred začetkom nove sezone v ligi NBA je prvi zvezdnik slovenske košarke Luka Dončić z Dallas Mavericks v Abu Dabiju odigral še drugo pripravljalno tekmo z Minnesoto in ob znova zelo omejeni minutaži dosegel 18 točk, 5 skokov in 6 asistenc, nato pa s klopi za rezervne igralce pospremil še drugi poraz moštva iz Teksasa (94:104).

Širok nasmeh Luke Dončića, tudi ob zgrešenih metih ali ponesrečenih podajah, je dajal na drugi pripravljalni tekmi Dallasa proti Minnesoti jasno vedeti, da še ne gre povsem zares. Arabski obračun severnoameriških ekip je imel v več sekvencah pridih ekshibicije (na parket je skupno stopilo kar 36 košarkarjev). Vseeno Luka gledalcev v Abu Dabiju ni pustil hladnih. Z meti po koraku nazaj, poigravanji s tekmečevo obrambo, podajami preko glave ali po globini je večkrat navdušil. Vseeno pa je bilo več kot očitno, da ni igral na vso moč. Temu primerna je bila tudi njegova minutaža.

Dončić je tokrat igral le v prvem polčasu, se ob tem vidno zabaval in v slabih 19 minutah dosegel 18 točk (met za 3 točke 2:7, za 2 točki 3:5, prosti meti 6:7), soigralcem je namenil še 6 asistenc in ujel 6 odbitih žog.

Dallas, ki je tokrat zaigral v nekoliko spremenjeni zasedbi, saj so zaradi različnih zdravstvenih držav in predvsem previdnosti manjkali Seth Curry, Kyire Irving in Markief Morris, je na kratko vodil če v prvi četrtini, nato pa je pobudo prevzela Minnesota ter, potem ko so na obeh straneh obsedeli vsi ključni igralci, prišla še do druge zmage (104:94). Pri zmagovalci sta Karl Anthony Towns in Naz Reid dosegla 14 točk, pri Dallasu pa je bil pri strelec Jaden Hardy (22).

Po dveh arabskih preizkušnjah proti Minnesoti se Dončić s soigralci seli v Evropo. Tretjo pripravljalno tekmo bo namreč Jasona Kidda četa odigrala v torek, ko bo v Wizink centru v Madridu nasprotnik aktualni evropski klubski prvak Real. Za kapetana slovenskega reprezentance bo imela tekma še posebej čustveno noto. Prav kraljevi klub iz Madrida je bil za Ljubljančana odskočna deska. V Španiji je preživel šest let in tam dozorel za preskok v ligo NBA, kjer že vse od leta 2018 igra za Dallas. S slednjim bo nato do začetka nove sezone odigral le še tekmo z Detroitom (21. 10.).