Po epskem večeru v Stožicah navdušil tudi Luka Dončić

Košarka 27. Mar 20247:01 0 komentarjev
Luka Dončić in Kyrie Irving
Luka Dončić in Kyrie Irving. Foto: Profimedia

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči iz torka na gostovanju odpihnili neposredne tekmece v boju za končnico Sacramento Kings (132:96). Zmaga je bila tako suverena, da je bil nasmejani Luka Dončić deležen celo počitka, igral je "le" tri četrtine.

Zdaj so tam, kjer si želijo biti. Z zmago v Sacramentu so košarkarji Dallasa skočili na 6. mesto zahodne konference lige NBA, ki neposredno pelje v končnico.

Tekma v Golden 1 Centru je bila izjemno pomembna, Mavericks pa so jo opravili z odliko. Kings so grozili le v prvem polčasu, v drugem pa je Dallas stopil na plin in začel povečevati do te mere, da je Luka Dončić (28 točk, 11 skokov in 6 asistenc) zadnjo četrtino lahko celo presedel na klopi. Vseeno je bil Slovenec znova prvi strelec dvoboja, v drugi četrtini je dosegel kar 19 točk in pomagal Dallasu, da je do polčasa povedel z 58:53. Od tu naprej pa se moštvo iz Teksasa ni ustavljalo.

“On je Batman, jaz pa Robin!”

Slovenski reprezentant je bil po tekmi razumljivo odlično razpoložen, navdušil pa je tudi z iskrivim odgovorom na vprašanje, kako se na parketu dopolnjuje s Kyrijem Ivringom.

“On je Batman, jaz pa Robin,” je v smehu status prvega zvezdnika Dončić celo predal Američanu in dodal: “Izjemen je, tudi zunaj košarke je sijajna oseba. Odlično se razumeva. Kemija v ekipi je trenutno fantastična,” je po tekmi poudaril Luka Dončić.

Sacramento pokopale Dallasove trojke

Tekmo v Sacramentu so sicer zaznamovali izjemno razpoloženi Dallasovi strelci za tri točke, telički so nasprotnikom nasuli kar 22 trojk. Dončić je v drugem polčasu vajeti igre prepustil razigranim soigralcem in dokazal sposobnosti vodenja in podrejanja moštvu, ko je to potrebno. Mavericks so leteli po igrišču, Sacramento je bil nazadnje tako nadigran v začetku novega leta, ko so ga za več kot 30 točk premagali New Orleans Pelicans (100:133).

S peto zaporedno zmago je moštvo iz Teksasa (43:29) zdaj prehitelo Sacramento (42:30) na 6. mestu zahoda in počasi že lovi New Orleans Pelicans, tokrat so iz rok izpustili zmago proti Los Angeles Lakers, in Los Angeles Clippers, ki so pri 44 zmagah v sezoni.