Zmaji v drugem polčasu pohodili plin za ponovitev finala

Košarka 16. Feb 20239:11 > 22:20 0 komentarjev
Cedevita Olimpija Šenčur Dragić

V košarkarskem pokalu Spar bomo v petek v mariborski dvorani Lukna doživeli ponovitev finala iz lanske sezone med Cedevito Olimpijo in Helios Suns. Zmaji v večernem obračunu niso imeli težav s Šenčurjem (90:69), medtem ko so se Domžalčani s Termami Olimia Podčetrtek namučili nekoliko bolj od pričakovanj (87:82). Finale, ki bo v petek ob 20.00, si boste lahko v živo pogledali na programu Sportklub 1.

Cedevita Olimpija bo v petek ob 20. uri naskakovala dvaindvajseti pokalni naslov in drugega zapored, Helios Sunsi pa bodo skušali ponoviti leto 2007, ko so osvojili svojo edino lovoriko v pokalu Spar. Hkrati bo to ponovitev lanskega finala, v katerem so Ljubljančani na Kodeljevem slavili z 99:80. Za Ljubljančane bo to šestindvajseti finale v pokalu, za Domžalčane pa šesti. V preostalih petih so izgubili prav proti Olimpiji. V petek bomo imeli tudi ponovitel septembrskega superpokala, ko je v Škofji Loki Olimpija slavila s 112:85.

Pri zmajih je bil s 17 točkami najproduktivnejši Amar Alibegović, 15 jih je dodal Alen Omić in 11 Matic Rebec, ki je podelil tudi 6 asistenc. Slednji je bil udeležen tudi v dve najlepši akciji tekme, ki si ju lahko ogledate v priloženem videu. Za Šenčur sta 12 točk vpisala Gaber Ožegovič in Alen Malovčič.

Nora trojka Rebca in atraktivno zabijanje Matkovića:

Helios trepetal do zadnjih sekund

Domžalčani bodo drugič zaporedoma in skupno šestič igrali v finalu pokala Spar. Naslov so osvojili le leta 2007, ko so na Kodeljevem premagali Union Olimpijo. Za Helios Suns je dvaintrideseta tekma v tej sezoni v štirih različnih tekmovanjih. Tri tekme so izgubili v ligi Nova KBM (15-3), en poraz so doživeli v slovenskem superpokalu septembra proti Cedeviti Olimpiji, v ligi Aba 2 (10-0) in pokalu Spar (3-0) pa še ne poznajo poraza.

Terme Olimia, ki so prvič igrale na zaključnem turnirju pokalnega tekmovanja, so bile dostojen tekmec, ki je vse do konca dihal za ovratnik Domžalčanov. V 35. minuti se je približal na 64:68, v 38. na 76:79, minuto in pol pred koncem pa na zgolj točko zaostanka (78:79). Urban Oman je zadel zelo pomembno trojko za 82:78 dobro minuto pred koncem, a so imeli kljub temu košarkarji Podčetrtka v zaključku še napad za izenačenje, a zapravili žogo, Blaž Mahkovic (27 točk, 5 podaj, 4 skoke, indeks 28) pa je v zadnjih sekundah ohranil mirno roko s črte prostih metov.