Poslastica za bron: Američani ostali brez medalje (VIDEO)

Košarka 10. Sep 202313:57 0 komentarjev
Dillon Brooks

V boju za tretje mesto na svetovnem prvenstvu v košarki so Kanadčani na severnoameriškem derbiju premagali reprezentanco ZDA.

Na tekmi za bron so bili uspešnejši Kanadčani, ki se veselijo prve medalje na svetovnih prvenstvih. Američane so ugnali v pravi poslastici s 127:118.

Zablestela sta Dillon Brooks z 39 in Shai Gilgeous-Alexander z 31 točkami, RJ Barrett je temu dodal 23 točk. Pri Američanih sta dvajsetico presegla Anthony Edwards (24) in Austin Reaves (23 točk).

Tekma je bila izjemno napeta, štiri sekunde pred koncem rednega dela je Kanada še vodila za štiri točke. Nato je na sceno stopil Mikal Bridges z zadeto trojko tik pred koncem izteka četrte četrtine. V podaljšku so Kanadčani odigrali izjemno, ga dobili s 16:7 in se veselili velikega uspeha.

Dvorana Mall of Asia, gledalcev 10.666, sodniki: Conde (Španija), Anaya (Panama), Kato (Japonska).

ZDA: Haliburton 6, Bridges 19 (4:6), Johnson 3 (0:2), portis 14 (4:4), Edwards 24 (5:8), Brunson 13 (3:3), Hart 10 (1:2), Kessler 6, Reaves 23 (7:7).
Kanada: Dort 11 (1:2), Alexander-Walker 5 (2:2), Gilgeous-Alexander 31 (8:8), Ejim 3, Powell 4, Barrett 23 (3:4), Olynyk 11 (2:2), Brooks 39 (8:10).

Prosti meti: ZDA 24:32, Kanada 24:28.
Met za tri točke: ZDA 10:27 (Bridges 3, Reaves 2, Haliburton 2, Hart, Edwards, Johnson), Kanada 17:37 (Brooks 7, Barrett 4, Dort 2, Ejim, Gilgeous-Alexander, Alexander-Walker, Olynyk).
Osebne napake: ZDA 21, Kanada 24.
Pet osebnih: Hart (42.).

Vrhunci tekme Kanada – ZDA:

ZDA – Kanada 118:127 (25:34, 31:24, 26:33, 29:20, 7:16)

Podaljšek:

V podaljšku so Kanadčani povsem odpihnili Američane, ki jih fantastična trojka Bridgesa očitno ni motivirala. Shai Gilgeous-Alexander in Dillon Brooks sta bila tudi v dodatnih petih minutah najboljša posameznika tekme. Kanada je slavila s 127:118.

Brooks in Gilgeous-Alexander sta na koncu skupaj dosegla kar 80 točk. 23 jih je pri Kanadi dodal RJ Barrett. Pri Američanih sta bila prva strelca Anthony Edwards (24 točk) in Austin Reaves (23).

Četrta četrtina:

Nadaljevala se je napeta tekma v Manili. A zdelo se je, da so Kanadčani že osvojili bron. Le štiri sekunde pred koncem so namreč imeli štiri točke prednosti. Na črto prostih metov je odšel Mikal Bridges, ki je prvi met zadel, drugega pa namerno zgrešil. A sledila je izjemna akcija. Bridges je dobil skok stekel za črto za tri točke in izsilil podaljške.

Tretja četrtina:

V tretji četrtini se je nadaljeval strelski šov Dillona Brooksa, ki je bil že pri 26 točkah. Razigral se je tudi Shai Gilgeous-Alexander, samo v tretji četrtini je dosegel 11 točk, skupno je bil pri 22. Kanadčani so znova uspeli pobegniti nasprotnikom, po tridesetih minutah je razlika znašala devet točk.

Druga četrtina:

V drugi četrtini so se Američani takoj približali z delnim izidom 13:2. Po trojki Cama Johnsona so prvič na tekmi povedli pri rezultatu 38:36. Niz ZDA je prekinil izvrstni Dillon Brooks, ki je v prvem polčasu blestel. Dosegel je kar 21 točk, nezgrešljiv je bil pri metih za tri točke (5/5). Shai Gilgeous-Alexander je dodal 11 točk, pri ZDA pa sta bila po dvajsetih minutah prva strelca Austin Reaves in Bobby Portis s po desetimi točkami. Kanada je po izenačenem nadaljevanju prvi polčas dobila z rezultatom 58:56.

Prva četrtina:

Tekmo je odlično začela Kanada, ki je povedla z 8:0, do konca prve četrtine pa prednosti ni izpustila iz rok. Po trojki Luja Dorta so Kanadčani povedli že za 10 točk (23:13). Američani so do konca četrtine ujeli ritem, po prvih desetih minutah so zaostajali za 8 točk. RJ Barrett, Dillon Brooks in Dort so bili z 8 točkami najučinkovuitejši posamezniki prve četrtine, pri Američanih je bil prvi strelec Austin Reaves s sedmimi točkami.