Mundobasket: Prvi poraz Srbije, usodni so bili Španci

fiba.basketball

Srbski košarkarji so na Mundobasketu utrpeli prvi poraz. V drugem delu tekmovanja je varovance Aleksandra Đorđevića ugnala Španija (69:81).

To pomeni, da se bodo Srbi v četrtfinalu pomerili proti Argentini, Špance pa čaka Poljska, ki so jo “gavči” danes gladko premagali.

V potencialnem polfinalu Srbe čaka ekipa ZDA, če bodo seveda branilci naslova v izločilne boje krenili s prvega mesta v svoji skupini in se nato prebili med štiri.

Varovanci Aleksandra Đrđevića so tekmo začeli odlično, prvo četrtino dobili za 8, potem pa je “furija” prevzela stvari v svoje roke in v Wuhanu praktično cel drugi polčas vodila za več kot 10.

Oteževalna okoliščina za Srbijo je bila tudi izključitev Nikole Jokića v 3. četrtini. Potencialni tekmeci “orlov” v polfinalu so: ZDA, Brazilija, Češka, Avstralija in Francija.