Kanadčani končali pohod slovenskih mladeničev

Košarka 28. Jun 202314:18 1 komentar
slovenska košarkarska reprezentanca do 19 let

Slovenska košarkarska reprezentanca do 19 let se od svetovnega prvenstva na Madžarskem poslavlja po osmini finala. Varovanci Danijela Radosavljevića so morali premoč priznati Kanadčanom (90:69).

Mladi Slovenci se od svetovnega prvenstva do 19 let pri naših vzhodnih sosedih poslavljajo že po prvi stopnički izločilnih bojev. Predstave v skupinskem delu tekmovanja, v katerem je vrsta selektorja Danijela Radosavljevića premagala Madagaskar in Libanon, tesno pa izgubila proti prvim favoritom šampionata Američanom, so vzbujale upanje tudi za kaj več.

Toda Kanada, tretjeuvrščena ekipa v skupini A (za Španijo in Francijo), je bila tokrat premočna. Prva četrtina je minila v zelo izenačenem ritmu, ko si nobena od ekip ni uspela ustvariti več kot tri točke zaloge, tudi končala pa se je brez zmagovalca (23:23). V drugi četrtini pa so prevladovali javorjevi listi. Povedli so za osem (33:25) in ko se je že zdelo, da jih bodo Slovenci pred odmorom ujeli in (35:34), je sledil nov juriš in rekordnih +9 ob odmoru (43:34).

Severnoameričani so s podobno predstavo nadaljevali tudi v drugem polčasu. Tretjo četrtino so dobili z 22:13, v tem obdobju pa povedli tudi z najvišjo razliko – 62:41. Slovenci so sicer poskušali vse, toda na manj kot 12 točk (71:59) se jim ni uspelo približati. Še več, tekmeci so najvišjo razliko ustvarili prav ob koncu, po štirih zaporednih Slovenije pa se je končalo z 90:69.